#11900 od SVR
09 Avg 2016 18:19
Jes' to u Imleku?! :lol: :lol:
A kad dodje na plac cena skoci 5-6X, na plac gde stize inox iz Imleka -celik naplacuju 100din/kg
#11905 od Shone
09 Avg 2016 22:26
Ciwi je napisao:Evo i detalja, radi se o radnji Centralinvest, rade kao veleprodaja, znači može samo preko računa, cena je bez pdv-a, a za evre računaju srednji kurs. Cene za 1/2" idu od 2,35€ za tip A do 5,89€ za tip D. Materijal je inox 316. Ne pitah koja je minimalna količina koja se može uzeti...

Pitaj pa da uzmemo.
#11914 od Ćiva KG
10 Avg 2016 09:46
Shone je napisao:Pitaj pa da uzmemo.

Nema ograničenja što se količine tiče...
#17683 od Stari S.W.A.T.
30 Nov 2019 14:11
Da ne bi prvi post na forumu (ustvari drugi - prvi je na predstavljanju) bio nova tema, a i ova izgleda odgovarajuće, postaviću pitanje ovde:

Bežim iz BIAB i gledam kako da zbudžim mash tun od ručnog (plažnog) frižidera 35L.
Zahvaljujući postovima ovde i guglanju načelno sam video gde ima da se nađu cevke za filter, slavina i fitinzi, ali nisam siguran šta od toga konkretno da naručim. Ne razumem se u vodovodni materijal, termine i mere, pa mi je problem da artikulišem u porudžbini šta mi tačno treba, a da ne pogrešim.
Uspeo sam da pohvatam da su mi za filter potrebne CPVC cevi "nekog" promera sa "skretnicama".
Za istakanje bih morao da izbušim odgovarajuću rupu kroz koju ide neki "fuckin' nastavak" na koji spolja ide neka navrtka pa kugličasta slavina, a iznutra o-ring gumica, druga navrtka, pa nastavak za crevo kojim bih spojio filter.

Ako je neko radio ovakav DIY mash tun neka pomaže. Kako se zovu ti nastavci, navrtnji i ostali delovi, u kojim dimenzijama, sa kojim navojima...

Jbg, nekom je ovo sigurno smešno, ali čitav život radim druge stvari, a majstorska posla plaćam onima koji su stručni u tome, a u ovom slučaju ne znam nikog ko bi se zabavio sa preradom...
#17684 od SVR
30 Nov 2019 14:23
Stari S.W.A.T. je napisao:Da ne bi prvi post na forumu (ustvari drugi - prvi je na predstavljanju) bio nova tema, a i ova izgleda odgovarajuće, postaviću pitanje ovde:

Jbg, nekom je ovo sigurno smešno, ali čitav život radim druge stvari, a majstorska posla plaćam onima koji su stručni u tome, a u ovom slučaju ne znam nikog ko bi se zabavio sa preradom...

Posto vec nudis da platis... :-D
Kakve pvc cevi i bakraci
Daj link gde si video i sta hoces da napravis. Drugo gde hoces da to narucis?
za pvc cevi treba ti i 'pegla' za te cevi ili vodoinstalater. Najcesce verzije su ili armirano crevo (kao za bojler ili vodokotlic) ili meke bakarne cevi (koje moras da izbusis ili razrezes)
#17688 od SVR
30 Nov 2019 15:35
kakve su sanse da to sam uradis? za plasticne cevi treba ti pegla a tesko mozes da ih zaseces ili izbusis da od njih napravis 'resetku' za cedjenje.
Jedino ti ne treba nikakvo DIY znanje za armirano crevo -njega treba da preseces i izvadis unutrasnjegumeno crevo, ostale elemente samo srafis sa teflon trakom. Ako neces ni to.. mozes da narucis stvar koja se zove Bazooka za oko 5eu npr. ovo https://www.aliexpress.com/wholesale?ca ... ew+bazooka, onda ti treba jos 3-4 fitinga da mash tune 'proradi'
-bazooka
- muf
- dupli nipl
- muf
- slavina
npr. velicine zavise od dimenzija na frizideru i koju bazooku bi uzeo, a bazooku mozes sam da napravis od armiranog creva za bojler

#17690 od SVR
30 Nov 2019 18:32
e pa vidis, nisam u toku sa prodavnicama, znam da jos jedna 'radnja' se sprema da prodaje ili vec prodaje te stvari kod nas.
Jeste, to je, imas i izbor, jedino ne znam koje su cene, u slovenackom "moje pivo" bilo je 25eu... a PRC cena 5eu ...malo li je... sa PRC cenom se ne isplati danas ni da kupujes creva za klonju pa da ih drndas.

ja bi isao na ovaj ovalni 100cm
#17711 od Stari S.W.A.T.
11 Dec 2019 13:54
@SVR - uspeo sam ovo nekako da izguram! Velika borba je bila sa nalaženjem fitinga, odnosno nigde nisam uspeo da nađem dovoljno dugačak, ili još bolje, asimetričan nipl, kako bi se premostila širina zida ručnog frižidera. Na kraju mi gospođa pomogne i preko firme nabavi neki plastični fiting iz kompanije koja se bavi tretmanom voda.
Testirano juće u kadi sa vrelom vodom i ne curi ni kap nigde iako nisam koristio onu traku za dihtovanje.
Nemate potrebne dozvole da pogledate prikačene fajlove u ovom postu.