Fotografije, sheme i uputstva kako napraviti svoju opremu za proizvodnju piva.
#17088 od SVR
15 Sep 2018 19:01
moram da premerim. nisi video braumeister? imas na youtubetu kolko hoces. sito je prohrom
#17092 od koko bil
15 Sep 2018 21:29
Za bure od 50l grajac od 3kw je slab. Ja imam grejac od 3,5kw plus potapajuci od 2kw. Bez potapajuceg grejaca kljucanje je blago pa mi se kasnije u pivu osecala neka hemija u pozadini. To pivo sam podelio. Nista bez 5kw, jedino ako mislis da kuvas manje ture, a onda si mogo i manje bure. Neznam kakva su iskustva ostalih clanova koji kuvaju u 50l, bas me zanima.
#17099 od Mali Bane
17 Sep 2018 08:27
koko bil je napisao:Neznam za plin ali na struju 3,5kw, je k...c. Imas kalkulator na ovom linku pa proveri.http://processheatingservices.com/water ... alculator/

Ja ti pricam sta meni radi, 2.5 je jezivo sporo, 3.5 bi moralo da radi top.
Iz prostog razloga sto dobijam osrednji rolling boil sa 4kW na 90 litara, a sa 6kW grmi rastura.
#17101 od dikics
17 Sep 2018 10:49
SVR je napisao:moram da premerim. nisi video braumeister? imas na youtubetu kolko hoces. sito je prohrom

Video sam braumeister na internetu nego nisam imao priliju da ga uzivo vidim pa da mogu da procenim dimenzije unutrasnjeg suda i takve stvari. mada nisam siguran ni koliko je to bitno, verujem da je dovoljno ostaviti luft par santima izmedju grejaca i unutrasnjeg suda. a za sito sam mislio konkretno to od 15e gde si video?
Mali Bane je napisao:Ja ti pricam sta meni radi, 2.5 je jezivo sporo, 3.5 bi moralo da radi top.
koko bil je napisao:Neznam za plin ali na struju 3,5kw, je k...c. Imas kalkulator na ovom linku pa proveri.http://processheatingservices.com/water ... alculator/
mislim da braumeister nema grejac jaci od 3,5kW, pa kontam da je sasvim ok brzina zagrevanja sa tom snagom? prednost je za moje shvatanje sto nece opteretiti instalacije kao grejac od 4,5-5kW
#17113 od koko bil
19 Sep 2018 22:26
Ja ti pricam sta meni radi, 2.5 je jezivo sporo, 3.5 bi moralo da radi top.
Iz prostog razloga sto dobijam osrednji rolling boil sa 4kW na 90 litara, a sa 6kW grmi rastura.
90l. lepa zapremina, dali si to sam pravio. Pitam jer nameravam ovih dana da spoim bacve od 50l i 30l pa da cujem vasa iskustva pre nego se zajebem. Svaki savet je dobro dosao.
#17135 od Mali Bane
25 Sep 2018 19:39
koko bil je napisao:Ja ti pricam sta meni radi, 2.5 je jezivo sporo, 3.5 bi moralo da radi top.
90l. lepa zapremina, dali si to sam pravio. Pitam jer nameravam ovih dana da spoim bacve od 50l i 30l pa da cujem vasa iskustva pre nego se zajebem. Svaki savet je dobro dosao.

Kupio lonac. To spajanje sto ti hoces je uradio Sinisa i eno kuva u njemu na plin. On ce ti najbolje reci kakvi su utisci :D
Doduse dodao je lim izmedju, da moze da izadje citavih 80l piva.