Što bi naši stari rekli: "A čiji si ti?"
#17865 od Aleksandar
14 Maj 2020 12:46
Zdravo drugari!

Obzirom na to da je kucno pivarstvo na jugu zemlje slabo razvijeno, ja sam dosao da to malo promenim :D
Zovem se Aleksandar, iz Leskovca sam. Pivopija sam (familijarno) i jednog dana mi je palo na pamet da krenem sa proizvodnjom piva za sebe i ukucane (vole ga i cale i deda) :bomba:
Doooobro sam se teorijski potkovao i nabavio svu potrebnu opremu, Krenuo sa kuvanjem pre nekih 3 nedelja. Skuvao sam 2 ture po 20L i sada sam u najgorem stadijumu a to je cekanje da pivo odlezi u flasama.

Posto sam pocetnik, ovde sam dosao da nesto naucim i da neka svoja buduca iskustva podelim sa vama.

Nadam se da cemo se dobro druziti!
#17867 od DraganBan
14 Maj 2020 14:02
Ma kuva se i na jugu uglavnom BIAB al ih nema na forumima. Ja se nadam ubrzo prelaskom na HERMS i to full na struju samo da sakupim sve potrebne stvari. Dobro došao.
#17868 od Aleksandar
15 Maj 2020 15:07
Hvala puno :)

Ja sam nedavno uzeo onu automatsku posudu za kuvanje od 27l (jeftinija verzija, nije brewmeister) na struju iz prodavnice "Moje pivo" i radi poprilicno dobro.
Takodje sam napravio od bakarne cevi hladnjak za hladjenje sladovine i takodje funkcionise kako treba.
Ovako sam kuvao samo jednu turu i sve je proslo super.

Automatske posude za kuvanje su dobra stvar ali skupe ko djavo :D
#17873 od prebo
19 Maj 2020 16:41
pozdrav za Leskovac, samo napred, misliš kupio si ono kuvalo iz moje pivo od 27l? kolko si to platio?
#17875 od ZippaYa
20 Maj 2020 01:02
Поздрав! Само напред!
#17879 od Aleksandar
22 Maj 2020 10:52
prebo je napisao:pozdrav za Leskovac, samo napred, misliš kupio si ono kuvalo iz moje pivo od 27l? kolko si to platio?

Da da, uzeo sam to da probam kako ce da ide sa tim. Kuvao sam i na plinu ali tesko je odrzavati temperaturu.
Ako se to bude pokazalo dobro, mozda izdvojim novac i za neku skuplju i bolju automatsku posudu.
Ovo od 27l sam platio 25500 din ali moze se koristiti i za kuvanje druge hrane, mariniranje i sta vec sve (da ne navodim pihtije) :lol: Tako da ako mi ne bude posluzilo za pivo, posluzice za nesto drugo :D