Što bi naši stari rekli: "A čiji si ti?"
#17743 od Serif Ator
18 Dec 2019 21:20
Pozdrav majstori,

Nov sam clan, zelja mi je da naucim da pravim(izgleda da se kaze kuvam) pivo, cilj mi je do 6og maja da naucim da bih mogao da ga posluzim na slavi :)

Svaki savet je dobrodosao, ziveli!
#17747 od ZippaYa
19 Dec 2019 14:24
Pozdrav!
Uračunaj bar mesec dana, a bolje dva u taj svoj rok. To ti je samo vreme od kuvanja do serviranja. Pre kuvanja računaj koliko ti treba da shvatiš/naučiš/savladaš sam proces, nabaviš opremu itd.

Srećno!
#17749 od Serif Ator
19 Dec 2019 14:37
Nasao sam neki sajt, zove se mojepivo.com i tamo nude starter pakete sto se tice opereme i isto tako sto se tice piva, da li je to dobar pocetak? mislim da mi je za prve dve ture bolje da se drzim tudje recepture dok ne savladam proces. A da li imas savet gde flase da nabavim? :D

I hvala za odgovor!
#17754 od Stive_O
21 Dec 2019 00:45
Serif Ator je napisao:Nasao sam neki sajt, zove se mojepivo.com i tamo nude starter pakete sto se tice opereme i isto tako sto se tice piva, da li je to dobar pocetak? mislim da mi je za prve dve ture bolje da se drzim tudje recepture dok ne savladam proces. A da li imas savet gde flase da nabavim? :D

I hvala za odgovor!

Savet iz ličnog iskustva kupi kesicu kvasca posebno, pošto se meni desilo da kvasac koji ide uz starter nije nista odradio, a i ostali članovi foruma su se žalili na isti problem.
#17785 od PandaMon
03 Feb 2020 10:29
Pozdrav ljudine,

Forum pratim i čitam par meseci a uskoro sledi i prvo kuvanje. Svako dobro vam zelim i puno dobrog piva :pivce:
#17787 od Stive_O
05 Feb 2020 17:13
Serif Ator je napisao:Nasao sam neki sajt, zove se mojepivo.com i tamo nude starter pakete sto se tice opereme i isto tako sto se tice piva, da li je to dobar pocetak? mislim da mi je za prve dve ture bolje da se drzim tudje recepture dok ne savladam proces. A da li imas savet gde flase da nabavim? :D

I hvala za odgovor!

Imaš i majstor za pivo mislim da ti je oprema kod njih jeftinija u odnosu na moje pivo.