Kuvanje sa sladnim ekstraktom.
#16633 od skorkovic
29 Mar 2018 03:09
Pozdrav forumasi,

Moze li neko ko je imao iskustva da mi kaze da li su generalno bolji ekstrati Master Pint-a ili Mr. Malta?
Da ne imenujem sada prodavnice u Beogradu, ali zna se vec u kojoj prodavnici su proizvodi prvog, a u kojoj proizvodi drugog proizvodjaca. Ja sam pravio za sada Weizen od Mr.Malta i nisam nesto bas prezadovoljan, mada jedino sam dodao korijander i koru pomorandze, nista hmelj, nista slad.
Znaci generalno, kog proizvodjaca biste preporucili?
#16634 od civi
29 Mar 2018 09:09
Iskreno, teško ćeš dobiti neki konkretan odgovor.
Razlog je što je velika većina da kažem skoro svi sa ovog foruma su nakon par ekstrata odmah prešli na zrnevlje pa tako niko od nas mema neka preterana iskustva.
#16635 od Mladen
29 Mar 2018 09:59
Ako se ne varam, ti mislis na gotove starter setove. Nisam ih koristio, tako da ne mogu biti od pomoci. Moj ti je savet, ako vec pravis sa ekstraktom, da kupis ili kod Zemununaca ekstrakt, ili onaj Ireksov Bak ekstrakt, i da kuvas pivo od njega, uz dodavanje hmelja, i kvasca koji ti izaberes. Kvasci u starter setovima su dosta losiji, i cesto bajati.
#16636 od stevan.slavnic
29 Mar 2018 10:30
Ja kuvam sa ekstraktom koji kupijem od Zemunaca, zadovoljan sam, samo sto je cena paprena.

Svakako najbolje bi bilo da se predje na celo zrno, ali uslovi su takvi da je i ekstrakt ok.

Racunaj samo da za turu od 20 litara treba 2.5 kantice od 1.7 kg +specijalni sladovi za umakanje da bi dobio bas dobro pivo.
#16637 od Mladen
29 Mar 2018 11:28
Bak ekstrakt je dosta povoljniji, ali tada, kada sam kuvao sa njim nisam merio gustine, tako da ne znam koliko je dobar izbor za pravljenje piva (svako je bolji od Malteksa). Ukus je bio odlican.
#16639 od vladaq7
29 Mar 2018 20:46
Slazem se takodje da batalis startere i uzmes ekstrakt. Sto se tice irexovog, ja sam prezadovoljan, a povoljniji je znatno od onog kod Zemunaca...Sto se kuvanja sa ekstraktom tice, imas ovde temu o tome, dovoljno detaljnu i jasnu. Nista komplikovano, kad jednom probas, neces vise nikad uzeti ekstrakt.