Fotografije, sheme i uputstva kako napraviti svoju opremu za proizvodnju piva.
#8576 od Dzionik
05 Jan 2016 08:55
Ja imam bakarnu cev narezanu brusilicom koju samo ubacim u slavinu bez ikakvog dihtovanja i to radi iznenađujuće dobro. Sve radim u loncu od bureta 50l ukomljavanje, kuvanje, ispiranje i na kraju jedva da ostane deci tečnosti na dnu. Nikad ne povuče vazduh iako cev nije čvrsto vezana za slavinu.
#14043 od vladaq7
09 Feb 2017 00:24
Nabavio sam frizider kao na slici pa mi treba savet. Da li da iskoristim otvor, koji je na dnu, ili da otvorim novi sa strane, kao sto je kod vecine? Takodje sam narucio ovaj filter sa aliexpressa i jos ostaje da nabavim slavinu

Slika

Slika

Slika
#14044 od raix
09 Feb 2017 09:57
Ova rupa ti je bas na dnu frizidera? Iskoristi nju, samo napravi koleno talo da ti bazuka stoji paralelno sa dnom ali sto blize dnu, da bi imao sto manji mrtvi prostor na dnu. Ako budes busio sa strane opet moras voditi racuna o tome.
#14045 od vladaq7
09 Feb 2017 13:15
Bas je na dnu. Trazio sam dugo ovakav frizider, pa sam nasao samo ovaj sa tom rupom na dnu, koja sluzi valjda za ispustanje tecnosti iz frizidera. Iskoristicu onda nju. Sto se tice slavine i kolena, dal je neko porucivao sa alija,kakvog su kvaliteta?...ima za oko 20e komplet slavina, npr ovakva:
https://www.aliexpress.com/item/Stainle ... 0.0.MWEYZ3
#14046 od Stole
09 Feb 2017 13:40
Odlicno je sto je rupa na dnu, po meni je to samo bonus. Kao sto raix kaze, samo napravi neko koleno na koje ces nakaciti bazuku i zlatan si.

OK je kvalitet to sa alija, ali ja (see wut I did there :mrgreen: ) mislim da mozes da prodjes i ovde jeftinije.
#14047 od raix
09 Feb 2017 13:49
Neko je vec pisao na forumu gde ima inoxa kod nas.
Na mom frizideru koji ima takvu rupu ali sa strane nagurao bakarnu cev, unutrasnji precnik 10mm. Stala je taman da dihtuje.
#14062 od Ćiva KG
10 Feb 2017 12:46
Pomenutu slavinu ćeš juriti kada budeš pravio HERMS. Sada uzmi najjeftinije ali ipak foodgrade rešenje. Znam da zvuči kao nešto "ispod nivoa", ali plastična slavina vrši posao. Ili samo crevo koje bi tu dobro dihtovalo sa ventilom na izlazu. Veruj mi, brzo ćeš početi da razmišljaš o unapređenju kontrole temperature ukomljavanja, ali opet ako kupiš tu slavinu moći ćeš da je iskoristiš za HERMS...
#14063 od vladaq7
10 Feb 2017 13:10
Jos sam ja daleko od hermsa...jos uvek kuvam sa ekstraktom, a sad polako radim upgrade opreme, uzimam veci lonac, nabavio sam vec gorionik, plinsku bocu, mlin, pravi se potapajuci hladnjak...Nije mi problem da ubacim i crevo i plasticnu slavinu, jedino ne znam kako da je spojim sa bazukom. Nesto cu vec sklopiti uskoro, najgore mi je kad udjem u prodavnicu, znam sta mi treba al ne znam sta se kako zove, koliko coli i sl. :D