Čekaj, pivo se kuva? Gde mogu da se informišem?
#8465 od BravićCRO
30 Dec 2015 13:51
Pozdrav ljudi, evo mene opet ...

Ovako, ... prvu turu sam pretocio u staklene boce sa keramickim cepom (Bernard).

Pošto sam sad zavario drugu turu, narucio sam si staklene, nekoristene boce 0,33L, cepove 26mm i dvorucni zatvarac Emily sa glavom 26mm.

E sad, jutros mi je to stiglo. Pošto se ja nisam nikad sluzio i nisam baratao tim stvarima, odlucim testirati to, a i svoju sposobnost.
Uzmem bocu, otvorim novu CocaColu i sipam u bocu i zatvorim je, nema filozofije.

Zatim promuckam bocu i pod cepom cujem lagano "siktanje". Probam ponovno i opet ista stvar.

Mozda je pritisak kod muckanja Cole prevelik i mozda je to normalno.

No eto, ako ima tko kakvih losih iskustava sa punjenjem i cepljenjem boca ili neki savjet, nek mi odgovori.

Ne zelim pivo upropastiti zbog takve "banalne" stvari, pošto sam pocetnik, svega me strah :)

Hvala

Ivan
#8466 od civi
30 Dec 2015 14:05
ako si koristio isti zatvarač (stari) vrlo je moguće to što ti se dešava, ako si uzeo nov čep onda to ne bi trebalo da se dešava i probaj da malo jačne stisneš čepilicu
#8467 od Sava
30 Dec 2015 14:13
nema neke velike nauke, okreni bocu naopacke, pa ako curi nisi lepo zatvorio... Uzmi slobodno jednu bocu zrtvuj, nategni koliko moze da vidis kako ide...
#8468 od BravićCRO
30 Dec 2015 14:20
Ma pretakanje je za 2 tjedna, zelim to spreman docekati.

Bocu sam okrenuo naopako, ne curi, cepovi su novi novcati, a čepilica ima granicnik, tako da sam je stisnio do maksimuma ...
#8469 od taraba
30 Dec 2015 15:06
Moje iskustvo sa tim leptir čepilicama je da su sranje.
Prvih 10ak tura su bile ok i onda dve za redom sa 0 karbonacije. Čepovi puštali iako sam stegao do maksimuma.
Kupio ovu i nema problema.

Al sa druge strane masa ljudi ih koristi i nemaju problema. Ja sam samo retardiran da lepo zatvorim sa leptir čepilicom bilo šta.
#8470 od Sremska Piva
30 Dec 2015 19:51
Leptir cepilice su sranje akko su plasticne. Ja sam tako unistio turu piva jer plastikaner sto prodaju u tim prodavnicama su katastrofa, kako ih nije sramota to prodavati, obican plastikaner pa moguce i da je kineski...
Ja sam kupio metalnu leptir cepilicu na kupujemprodajem, jeftinije nego kod onih lopova a dobra je, zadovoljan sam, Radi svoj posao jako fino ali sa onim plastikanerima... Moguce da sam i ja retardiran pa ni ja neznam s tim zacepiti ali kako mi je onda metalna dobra ? Ah :beer-funnel:
Pogledaj na njuskalo verovatno prodaje neko metalnu normalnu
#8472 od Sremska Piva
30 Dec 2015 22:40
Da to mi je ista... Tu su imali crvenu i crne, kao valjda crvena skuplja bila iisto kao kod tebe. Ne mogu da verujem da istu djubar prodaju i tu i tamo... I ja sam se isto tako zeznuo, ok vazi mozda neko ume s tim da dobro zatvori... To moras da drzis, da guras. da dobro stegne cep ali vremenom se raznjaka... plastika...
http://www.kupujemprodajem.com/big-photo-28181978-1.htm ovo sam ja uzeo i od tada nemam problema. Italijanska proizvodja ! :bomba: probaj takvu naci, ili onu kakvu ti je taraba rekao, ali ja sam sa ovom zadovoljan.
Gledao sam na njuskalo nema ali ima sigurno jos neki site, ti si vise upucen pa pogledaj.
#8473 od BravićCRO
30 Dec 2015 22:46
ma imaju jednoručne, al s plasticnim kucistem... to mi dode na isto... ovakvu kao tvoju bih mogao nabaviti.. a valjda ce mi posluziti ova plastikara za ovu turu, 50ak boca .... zaboli me glava od svega toga :)))

Kupio sam prvi put Bernard boce sa keramickim cepom,,, 50komada 25eura, mislim da bi mi bilo najbolje da kupim jos jednu turu ...
#8474 od Sremska Piva
30 Dec 2015 23:01
Ne mogu da razumem ko se seti glupave ideje da celo kuciste napravi od plastike, zubcanici plasticni, pa to mora da izdrzi silu, to je nemoguce napraviti od plastike da bude dobro. Neznam dal da uzmes jos turu flasa ili nadji dobru cepilicu, to je na tebi :daj-pivo:
Al moj savet je da se manis te plasticne cepilice da nebi zeznuo turu kao ja. 40tak flasa litarskih, pola je dobro a pola kad otvoris ni cep ne sleti... Nema karbonizacije... Stavi to u oglasnik i prodaj ili ako bas hoces da budes human onda je koristi kao ja, taman gurnes ispod bureta kad je pri kraju pa malo nagne bure :D Ta rucka je taman dobra mera da ne izadje kvasac :bomba: Ok jos si ti na pocetku sa tim 25-30 litarskim kantama ali pre ili kasnije ti svakako nece biti dosta pa ces napraviti fermentator od bureta za kupus 50,60 ili 70 litarsko :beer-funnel: