Čekaj, pivo se kuva? Gde mogu da se informišem?
#17243 od Yoca
24 Okt 2018 19:13
Pozdrav drustvo.

Neko vreme pratim forum i odlucio sam skoro da se registrujem jer zelim da Vam se pridruzim proizvodnji piva.
Nadam se da mi necete zameriti, jer sam totalno nov u ovome, i svaka pomoc bi mi dobro dosla.

Da li moze neko da me uputi kako i sta treba da radim za prvo kuvanje?
- sta mi od apartature potrebno
- koje sastojke predlazete (gde kupujete?)
- kako ih pripremiti

Izvinjavam Vam se unapred ako sam negde pogresio (ne znam kakva su pravila foruma).
Hvala,
Srdacan pozdrav
#17244 od DegenErikDE
25 Okt 2018 00:51
Yoco rođače, što se tiče foruma prvo bi trebao da se predstaviš u ovoj viewforum.php?f=5 temi.
I predložio bih ti da pročitaš razne segmente foruma (sve koji te zanimaju) pa da onda postavljaš konkretnija pitanja.

Jer ti na ovaj način bukvalno pitaš "Hej društvo, kako se kuva pivo?", a to je dosta opširno i verujem više puta odgovoreno pitanje na raznim temama.
Svakako smo svi tu kad god zatreba, da te ne obeshrabrim, ali eto čisto moj savet.

Sve najbolje!
#17247 od SVR
25 Okt 2018 18:51
DOBRO DOSAO!
Yoco stavi i lokaciju u profil da vidimo gde bi ti da kupujes sirovine. Ako vec neko vreme pratis forum, mora da si vec video gomilu postova, jer svaki novi clan se uclani sa pitanjem kazite mi sta od opreme, kao da za njega ne vaze ostali postovi (imalo bi smisla da covek ima jednu ruku ili nogu pa mu treba specijalna oprema) :-)
Imas 'oprema' i 'uradi sam' teme pa tu mozes da nadjes sta i kako od opreme, a volontiraj kod nekoga ko vec ima opremu i kuva pa ces vec dobiti ideju.
Prvo moras da se opredelis na cemu kuvas plin ili struja, pa onda krenes dalje....
trebalo bi da se neko zrtvuje da uslika kuvanje i svoju opremu u formi tutorijala