Čekaj, pivo se kuva? Gde mogu da se informišem?
#17124 od boma27
24 Sep 2018 14:26
Zdravo,
Kao sto rekoh u predstavljanju, nov sam u ovome i zanima me, za sada, jedna stvar u vezi sa fermentacionom komorom. Naime, napravio sam komoru od starog frizidera, STC 1000 i sijalice za grejanje pilica. Medjutim negde sam naisao na informaciju (nisam siguran gde) da bas nije dobro da pivo dok fermentira bude izlozeno svetlosti. Moje pitanje je cime bih mogao da grejem komoru? Da li to moze biti ta sijalica (kvocka) koja i greje ali i odaje svetlost? Ili to moze biti crvena sijalica kao za izradu fotografija? Ili ipak nesto trece?
Hvala u napred na odgovorima.
Ziveli
#17126 od civi
24 Sep 2018 15:07
Možeš koristiti bilo šta što završav posao, može neka manja grejalica, fen za kosu ili nešto tome slično.
Ja sam koristio sijalicu koju sam ubacio u konzervu i stavio ventilator od kompa, konzervu izbusio pri dnu tako da cirkuliše vazduh i time grejao.
#17127 od Sizif
24 Sep 2018 15:26
Negde sam pročitao da crvena sijalica može da posluži (ne emituje UV zrake koji štete pivu), mada je bolja varijanta keramička sijalica koja se koristi za grejanje terarijuma.
#17133 od boma27
25 Sep 2018 15:27
Hvala svima na odgovru. Jel moze jos neko da mi potvrdi da li moze crvena sijalica? Kako vi grejete vase fermentacione komore?
Hvala
#17192 od vladaq7
11 Okt 2018 19:29
Moze i grejac za terarijum, ide na isto grlo kao i klasicna sijalica E27
Kosta 2-3e na aliexpressu...

Slika
#17307 od Komi
15 Feb 2019 16:23
Ja sam izvadio grijace od stare pegle za kosu. Samo sam stavio sobni termostat da je pali i gasi. Podesim temp.i pravo grije a malo trosi,nema svjetlosti.Super rjesenje.