Čekaj, pivo se kuva? Gde mogu da se informišem?
#17608 od Stive_O
24 Okt 2019 13:32
Mladen je napisao:Ti fermentori cesto ne dihtuju dobro, pa se zato moze desiti da vrenjaca miruje.

Ako se pojavio sloj pene na vrhu sladovine, onda kvasac "radi", bez obzira sto se nista ne desava u vrenjaci.

Izgleda da kvasac koji je išao uz starter paket nije odradio posao otvorio fermentator kvasac pluta, nema neprijatnih i kiselih mirisa tako da pretpostavljam da je sve ok sto se tiče higijene evo i slike kako to izgleda . Evo link slike https://photos.app.goo.gl/cGwsSSWn85eXKHFE7
#17609 od raix
24 Okt 2019 16:23
prma slici rekao bi da se kvasac ne rad. da li si rehidrirao kvasac? makar to.
mada opste pravilo je da ti kvasci u gotovim setovima nisu ni za klinac i da svakako trerba kupiti kesicu kvasca.
najbolje sto mozes da uradis je da uzmes kupis kesicu kvasca rehidriras i ubaccis u ffermentor.
#17610 od Stive_O
24 Okt 2019 17:13
Zvao sam ove iz majstora pošto sam kod njih kupio set i opremu i rekli su da će poslati drugi kvasac nadam se o njihovom trošku ako ne jbg, tako da trebalo bi da to reši problem i da mi se glava smiri. Sve u svemu hvala na odgovoru.
#17613 od Stive_O
27 Okt 2019 13:29
Jedan mali update ispalo je sve ok, dobio sam kvasac od majstora koji je doradio posao jer izgleda da je i ovaj iz seta delimicno obavio to sto je trebalo bez reakcije preterane. Probao pivo juče ukus ok tako da za 2 dana otprilike bih trebao da flasiram i to je to. Hvala na poći drugari.
#17667 od mike pirke
15 Nov 2019 08:38
Pozdrav, rekoh da se javim nakon sto sam flasirao i probao pre neki dan pivo,ispalo je bolje nego sto sam ocekivao, nije bilo puno gazirano ,taman onako, sa umerenom penom, na ukus odlicno, mislim da mu jedino kolicina alkohola nedostaje, mozda je oko 4%, ali za prvi put sam zadovoljan, inace napravio sam jos 4 ture posle ovoga ali pilsnera sa razlicitim cara sladovima kao dodatke osnovnom pilsner sladu, e sad,pratim fg ali se na ovom najstarijem ne spusta od1.030 vec nedelju dana, ispostovao sam sve vezano za komljenje i neznam sta to ne uradim kako treba pa da mi se javlja isti problem kod svakog piva,znaci nespusta mi se fg ispod 1.030, hvala
#17668 od civi
15 Nov 2019 13:14
Mislim da je problem ako meriš refraktomerom, on mora da se kalibriše i da se preračuna jer on greši kad meri tečnost sa alkoholom. Drugo je temperatura, kolika ti je temperatura pri fermentaciji. Pogledaj i da li je kvasac kako treba da li je u roku i da li je čuvan kako treba.
#17672 od civi
18 Nov 2019 14:11
Imaš kalkulator na netu za preračunavanje kad merš refraktomtrom, uneseš sve parametre koje ti traži i onda dobiješ tačnu vrednost, to što ti izmeriš 1030 to nije tačno jer mora da se odradi korekcija.
Za OG ti je najtačniji stakleni aerometar za pivo