Što bi naši stari rekli: "A čiji si ti?"
#17895 od nikola
28 Maj 2020 21:21
Pozdrav ljudi. Ja sam Nikola, sa Banjice (Beograd). Ozbiljan čovek koji već 42 godine uživa u pivu (dobro, lažem sad malo, nije 42... prvo pivo sam probao kad sam ćaletu krišom "ukrao" penu iz čaše piva, sa 7 godina). I tako, posle više decenija uživanja u raznim pivama (i dobrim i lošim), po uzoru na svog kolegu i drugara reših i ja da se upustim u vode (da ne kažem piva) kućnog pivarstva. Nekih par meseci sam skupljao lovu i kada sam sakupio nekih 300 evra, u novembru prošle godine sam kupio sve što mi treba (osnovno i malo preko). Prvo pivo sam skuvao u novembru, iz ekstrakta. Dobijao sam savete da bi trebalo da skuvam bar 3-4 ture iz ekstrakta, da bih ušao u priču. Nisam ja to mogao da čekam. Već drugu turu sam kuvao all grain (naravno, pre toga čitao, čitao, čitao....). I to drugo pivo (kuvanu za Novu godinu) sam flaširao i zapečatio (Irish dry stout, 10.5% alc), ostavio na tamno mesto sa stabilnom temepraturom, pa da ga probamo za jedno godinu, dve, pet... Od tada sam skuvao još 8 različitih tura (najviše ejlovi i dve ture pilsnera). Eto, to je moja kratka pivarska biografija, pa ćemo se družiti...