Ćaskanje, izlasci, smešni klipovi i sve ostale stvari vezane ili nevezane za pivo.
#13858 od DegenErikDE
23 Jan 2017 15:05
Kolege, drugari i prijatelji.
Zelim sa vama da podelim vest i licnu odluku da ove godine (2017.) upisujem Tehnoloski fakultet u Novom Sadu, smer: Prehrambena tehnologija; studijskog programa: Biotehnologija; studijskog podrucja: Prehrambena biotehnologija.
Naravno, svaki izborni predmet koji u sebi barem naglasava pivo ce biti izabran, kao i Master studije.

Zeleo sam ovo da podelim sa vama zato sto se stvarno osecam prijatno u (za sada virtuelnom) drustvu sa vama kolegama.
Imam velike ambicije sto se tice studiranja, ucenja i samog (nazovimo) pivskog zivota.

Sve najbolje vam zelim i da takodje istrajete u onome sto volite.

Uzdravlje!
#13859 od Stole
23 Jan 2017 15:15
Morao sam da pogledam koliko si mator pre nego sto sam ti odgovoio :D Samo napred druze i da zavrsis u roku.
#13861 od BlackyBandit
23 Jan 2017 15:43
DegenErikDE je napisao:Kolege, drugari i prijatelji.
Zelim sa vama da podelim vest i licnu odluku da ove godine (2017.) upisujem Tehnoloski fakultet u Novom Sadu, smer: Prehrambena tehnologija; studijskog programa: Biotehnologija; studijskog podrucja: Prehrambena biotehnologija.
Naravno, svaki izborni predmet koji u sebi barem naglasava pivo ce biti izabran, kao i Master studije.

Zeleo sam ovo da podelim sa vama zato sto se stvarno osecam prijatno u (za sada virtuelnom) drustvu sa vama kolegama.
Imam velike ambicije sto se tice studiranja, ucenja i samog (nazovimo) pivskog zivota.

Uzdravlje!

Kao trenutni student na istom, srećno. :ojha:
#13863 od DegenErikDE
23 Jan 2017 17:11
BlackyBandit je napisao:
DegenErikDE je napisao:Kolege, drugari i prijatelji.

Uzdravlje!

Kao trenutni student na istom, srećno. :ojha:

Opala! Isto u Novom Sadu? Koja godina? Kakav ti je ukupni utisak?
#13867 od BlackyBandit
23 Jan 2017 21:00
Da, da, isti fakultet isti smer. Utisak, zavisi iz kog aspekta gledaš, ja sam generacija koju su uhvatile velike promene na fakultetu, što se tiče i strukture gradive, kao i same etike studiranja. Što se tiče znanja koje ćeš dobiti, ok, mada mislim da je to dosta opšte i da je potrebna dobra praksa da bi bilo primenljivo. Ako se pitaš za pivo, dosta će ti značiti ovo kod kuće šta radiš, kao i literatura sa strane, jer se sve svodi na lager proizvodnju piva, kao i na sam industrijski pogon i mašine koje isti obuhvata. Prve predmete o pivu te čekaju na 3. godini, a to su "Tehnologija slada" i "Alternativne sirovine u proizvodnji piva". U četvroj imaš samo predmet "Tehnologija piva".
Prve dve godine fakulteta su prilično opšte i teške, posebno za studente koji nisu išli u gimnazije i nemaju puno dodira sa matematikom, fizikom i hemijom. Ovo ne kažem bezveze, jer se deca iz hemijskih i ostalih škola najteže snađu upravo na ovom nivou studiranja, i njih ostane samo par, nažalost. Ne znam odakle si ti, koju srednju završavaš?
Treća godina na smeru je već godina u kojoj dobijaš usko stručne predmete, i prilično je lakša od prethodne dve. Četvrta je dosta lakša. Ako te šta više bude zanimalo, piši mi slobodno na pm. :)
#13873 od DegenErikDE
23 Jan 2017 21:54
Imam ja jos dva druga koji isto to studiraju, trenutno su na drugoj godini. I kazu mi istu pricu. Zavrsio sam ja srednju pre tri godine, elektrotehnicku. Nije mi nikad bio problem da sednem i naucim, pogotovo kada me zanima nesto. Hemiju i fiziku oduvek volim, cak i matematiku. Bice to sve kul, vec sada se spremam iz knjiga za osnovnu i srednju (mata, hemija i fizika). Kao pravi skolarac. :D
Sve u svemu, hvala ti na informacijama i lepim zeljama. Svakako cemo se cuti.