Ćaskanje, izlasci, smešni klipovi i sve ostale stvari vezane ili nevezane za pivo.
#13632 od djuro13
14 Jan 2017 02:03
Srećna Vam i ova Nova godina!

Siguran sam da neki od Vas već znaju - tokom decembra je (konačno) otvoren lokal - točionica piva u okviru naselja Belville, na Novom Beogradu.

Mislim da je koncept prilično nov (meni je makar nepoznat) - u pitanju je mali lokal sa 1-2 stola, ali je glavna opcija da dobijete pivo točeno u veće litraže za kućnu konzumaciju. Lokal raspolaže plastičnom ambalažom od 1 litra (lijepe braon flaše sa logom točionice, cijena 1 dinar) i staklenom ambalažom sa flip-top zatvaračem (1 litar, 300 dinara po flaši, opcija da kasnije u tu flašu točiš sledeće ture).

Koncept je lijep, nov, normalan (cijene za craft piva su oko 250RSD za 0.5L i oko 460RSD za 1.0L - cijene za neke "komercijalnije, industrijske" varijante su niže).

Izbor piva je, za sada - nadam se, skroman - od domaćih craft pivara imate piva od Kaš pivare (APA i Ryezen), KORS pivare (Grizli i Red). Od stranih piva možete naći Weihenstephaner (Heffe-Weizen), Memminger (par varijanti)...Od ostalih piva - Nikšićko, Stella, Staropramen nefilitrirani itd...

Ponuđena je i opcija dostave - koja se naplaćuje od 150 - 400 dinara zavisno od dijela Beograda. Govore da je u planu otvaranje još bar 3 lokala koji bi pokrivali odgovarajuće dijelove grada, te bi se tako ova cijena dostave izjednačila - bila bi ista za Beograd...

Ja bih lično volio da je izbor stilova malo raznovrsniji, ali se nadam da će i to doći na svoje. Ne znam kakve su zakonske/komercijalne opcije da neko od kućnih pivara ovako plasira svoje proizvode, makar za konzumaciju, nama ostalim zainteresovanim konzumentima... :-)
#13636 od Stole
14 Jan 2017 08:59
Zakonske regulative su takve da se kucna piva ne mogu prodavati. Moras biti registrovana pivara da bi mogao da bilo kako plasiras svoje pivo. Ovakav koncept nije nov,bilo je i ranije takvih lokala ali su imali problema sa tumacenjem zakona.

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
#13638 od BlackyBandit
14 Jan 2017 09:43
Ovaj lokal me podseća na naš novosadski Beeraj, da li se tako zove i kod vas? Inače, sve je to ok, ali ovde se krši gomila odredba po "Pravilniku o kvalitetu i drugim zahtevima za pivo" kao i po zakonu o "Rakiji i drugim alkoholnim pićima", i nisam baš siguran kako uspevaju da izbegnu inspektore.
Inače, rekli su mi jednom u lokalu da planiraju da uvedu da kupcima na licu mesta prave pivo po želji i njihovom ukusu, samo ne znam baš kako misle to da izvedu. Toliko o znanju kada je u pitanju proizvod koji prodaješ.
#13642 od Stole
14 Jan 2017 13:12
Mozda u smislu da mesaju razlicita piva :)

#13644 od BlackyBandit
14 Jan 2017 13:30
Stole je napisao:Mozda u smislu da mesaju razlicita piva :)

Kamo sreće da su na to mislili, možda bi i moglo da se popije. :mrgreen: Mislili su od sirovina da urade neku abrakadabra magiju i da ti naprave tvoje pivo pred tobom po tvojom ukusu (tamno pivo, svetlo, pšenično, banana, borovnica). Mlad neki momak, sav se uneo u priču, kada sam ga pitao za fermentaciju, kao da to jeste problem ali gledaju kako da reše. Kontam da ciljaju na Nobela. :ojha:
#13645 od Stole
14 Jan 2017 13:38
To zvuci kao jedna prica koju mi je ispricala jedna musterija dok samradio u Majstoru. Navodno postoji jedan brewpub u Nemackoj gde mozes da uradis bas to, narucis pivo po tvom receptu i oni ti ga spremnog donesu za sat vremena. Proces je strogo cuvana porodicna tajna vekovima i ostale papazjanije xD

#13652 od koko bil
15 Jan 2017 00:42
Nista lakse nego napraviti pivo na licu mesta. Mene je to naucio jedan stari kinez iz manastira Saolin. Naravno to mi je preneo na samrti i pri tom sam morao da obecam da vam to necu preneti sve dok ne ispustim kriglu. Jebi ga .Toliko o pivu na licu mesta.
#13653 od djuro13
15 Jan 2017 01:19
"Brate, pozuri malo - dolazi mi rodjak koji preferira IPA ali sa malty aromom i slatkocom belgijanca...i da mu je gorko od Cascade ali sa bazom od Columbusa..Sta me gledas? Ajde, brze, covjek dolazi za 15 minuta..."