Ćaskanje, izlasci, smešni klipovi i sve ostale stvari vezane ili nevezane za pivo.
#14652 od pivkana
07 Apr 2017 14:24
Pozdrav ljudi. U izdradi je sajt Kraft Lokator - Gde na kraft pivo. Cilj je popularizacija srpskog kraft piva i promovisanje pabova, restorana, prodavnica i pivara.

Sajt na sledecoj adresi
https://www.kraftlokator.com/

Lajkujte, delite facebook stranicu i doprinesite projektu
https://www.facebook.com/kraftlokator

:ziveli:
Poslednji put menjao pivkana dana 01 Nov 2017 00:17, izmenjena samo jedanput
#15108 od pivkana
24 Maj 2017 13:17
Pozdrav ljudi! :ziveli:

Sajt je još u izradi ali je dosta toga i uradjeno. Voleo bih da cujem vase utiske, sugestije, predloge...

I pre svega vas pozivam da se registrujete na sajt, napravite svoje profile i kada budete bili u prilici i zeleli prokomentarisete i ocenite pabove itd, jer ce to biti jedan od vaznijih segmenata sajta, koji ce svima nama znaciti

Hvala svima i uzdravlje!

http://www.kraftlokator.com/

p.s. izvinjavam se na neplaniranim trenutnim radovima na sajtu...nece raditi do veceras...iznenadio nas je broj poseta, s obzirom da je sve u zacetku...premasismo badwidth
#15113 od DegenErikDE
24 Maj 2017 19:28
Prvo, svaka čast na uloženom trudu, trebalo nam je nešto ovakvo u Srbiji. Sviđa mi se dizajn sajta.

Drugo, ono što bi trebali da uradite jeste da uskladite jezik sajta, da li želite engleski ili srpski?
Ovo mešanje i nije baš privlačno. Jedino ako biste sajt uradili u dve verzije, englesku i srpsku, onda je još bolje.

Treće, i poslednje, onaj prozorčić što stoji uvek otvoren iznad glavnog prozora (tamo gde piše "Moj Profil" i "Odjavi Se" sa simbolom kraft lokatora na sredini) smeta. Odnosno, mislim da bi bilo bolje da ubacite opciju sa strelicom koja vam dozvoljava da taj prozorčić bude tu ili ne.

Sve ostalo je super, samo napred! :laganica:

Edit: I takođe, uskladite pismo. Ako je već srpski jezik, neka bude ili latinica ili ćirilica.
#15117 od pivkana
25 Maj 2017 02:07
DegenErikDE, pre svega, hvala na podrsci! :ziveli:

Drugo, hvala na sugestijama i predlozima...nama je bitno da zajedno ucestvujemo u svemu ovome ;)

Krenuli smo od toga da i sam pojam "kraft" odomacimo, "posrbimo" sto bi se reklo :) tu smo naisli na neka negodovanja ili neslaganja koja imaju svoju potporu ali smo ipak ostali dosledni ideji...ne "craft", ne "zanatsko", nego bas kraft, al opet i sve zajedno...to ti je to bogatsvo i prokletsvo naseg jezika :))...i iz toga se vec vidi da se striktno drzimo srpskog jezika i naravno srpskog piva...s tim sto se planira i engleska verzija sajta, turista hvala Bogu masa...a opet s osnovnim ciljem - domaci kraft! iliti "misli globalno, pij lokalno"...kampanja na kojoj ce se itekako raditi...

Sto se tice samog sajta...trudimo se da sve bude na srpskom...medjutim, ono na sta ti mislis, i sto meni licno smeta, ali tu sam bespomocan...sajt se velikim delom oslanja na Google maps i tu jednostavno ne mozemo da uticemo...tu je ili na engleskom ili recimo, na androidu, na cirilici...ali nije do nas...to je vec do google-a...ja bih inace najvise voleo da citav sajt bude na cirilici ali znas i sam da je to na internetu bukvalno pa nemoguca misija...

Nadam se da cemo uspeti da sredimo prozorcic...slazem se da je nepotreban i da smeta...

Hvala jos jednom buraz...registruj se obavezno ako do sada nisi...mislim da je prava stvar da sto vise komentarisemo, predlazemo, preporucujemo i u tom nekom pravcu ce sve ovo ici...I vidimo se uskoro, na otvaranju, na nekom dobrom pivcu! :laganica:
#15118 od raix
25 Maj 2017 08:53
Поделите мало биографских података да бисте испунили свој профил. Ове може бити јавно приказано.

Ovo mi je malo neligicno. A i mislim da ima gresku u kucanju.
#15119 od Zshone
25 Maj 2017 09:17
Naisao sam na lorem ipsum stranicu, ne znam tacno koja, nocas oko 12 uvece..

Bilo bi vrh kada bi vam lokali slali spisak tocenih piva, pa da se napravi pretraga lokala po tocenom pivu :D
#15120 od pivkana
25 Maj 2017 10:01
Takodje, cirilica koju spominje DegenErikDE, je deo wordpress-a, tj wordpress prepoznaje srpski jezik samo kao cirilicu...ali videcemo sta moze da se uradi...uglavnom, to nije do samog sajta...ali je svakako bolje nego da je na engleskom...

Zshone
Sajt je jos u izradi...to je deo koji se tice Festivala...jos se razmislja kako da se sve uradi, da li u vidu nekog kalendara ili slicno...

Da, to je sjajna ideja i o tome se razmislja, da bude pretraga i po pivima...i to ce biti verovatno u okviru onog dodatnog filtera, "Ostalo" na stranicama pabova...e sad, koliko je realno da bude bas sta je na Tocilici, tj koliko bi bilo zahvalno s obzirom da se to cesto menja, pitanje je...

@raix
mislim da je u pitanju opet sam Wordpress i ne znam koliko ce moci na to da se utice...pogledacu

Pisite samo :ziveli:
Poslednji put menjao pivkana dana 25 Maj 2017 10:18, izmenjena samo jedanput
#15121 od pivkana
25 Maj 2017 10:14
Kome smeta onaj prozorcic koji je spomenuo DegenErikDE, moze da ga iskljuci kada udje na Kontrolnu tablu pa na Profil

Traka s alatkama

Slika
#15130 od DegenErikDE
25 Maj 2017 16:57
Registrovao sam se sinoć. Znao sam da jezik zeza zbog interneta, i ja kada sam u srednjoj kucao sajtove nailazio sam na slične probleme.

Sve u svemu, vi pičite svoju priču, a na pivu se svakako vidimo. :ojha:
#15131 od jovanc
26 Maj 2017 08:06
99% sam siguran da wordpress podrzava i latinicu, iako ne radim u wordpressu. Mnogo sajtova je u njegu radjeno kod nas.

A predlog ti je da iskljucis stranice koje su ti lorem ipsum dok ih ne popunis, ili da ih makar uklonis iz listanja koje google vidi. Napravices neki "rang" stranice na google sa losim tekstom i posle ces biti u problemu da ga izmenis.

sto se tice prevodjenja, imas fajlove wordpressa za srpski jezik pa udjes i sam menjas sta ti se ne svidja. Znam na joomli gde je i sta je, ali za wordpress pitaj google :)