Sinoć ste popili dobro ili možda loše pivo? Podelite to sa ostalima.
#10 od Shone
19 Jun 2014 20:07
Ko se nađe u Beogradu, obavezno neka svrati do kafića Šoljica ili mog omiljenog mesta Samo Pivo.
Imaju odlična škotska piva firme BrewDog.

Dead Pony Club - Californian Pale Ale

ABV:
3.8%
Malts:
Spring Blend, Cara and Crystal Malts
Hops: jako zahmeljano pivo Simcoe dominira
Simcoe, Citra i Mosaic -

Slika

5 A.M Saint - American Amber

ABV:
5%
IBU's:
25
Malts:
Maris Otter, Caramalt, Munich Malt ( slad vrh stavljaću ga i u mleko ), Crystal and dark crystal malts
Hops: Takođe dobro zahmeljano pivo, kažu da su im ovo omiljene vrste, koje note dodaju pojedine vrste, ne bih znao da kažem u ovom pivu po meni i dalje dominiraju simcoe i cascade, mislim da je Nelson Sauvin sa Novog Zelanda, ali pored ove dve vrste ja ništa drugo ne osećam.
Pošto i nisam baš ljubitelj, kristala u suvo hmeljanim pivima, dakle volim da takva piva budu čistijeg profila, blagu prednost dajem Dead Pony Club-u, do duše i u njemu ih ima, ali je sve urađeno daleko suptilnije, tako da je suvo hmeljanje došlo do punog izražaja.

Nelson Sauvin, Amarillo / Dry Hops: Simcoe, cascade, centennial. ahtanum, Nelson Sauvin

Slika

Od ova tri za sada najbolje njihovo pivo po meni je :

Libertine Black - American Black Ale

ABV:
7.2%
Malts:
Extra Pale, Caramalt, Cristal and Carafa Malts
Hops:
Simcoe
IBU : 65

Slika

Nema suvog hmeljanja, tako da se Simcoe skoro ne može ni prepoznati.

Hardcore IPA

ABV:
5.6%
IBU's:
45
Malts:
Marris Otter Extra Pale Malt
Hops:
Chinook, Simcoe, Ahtanum, Nelson Sauvin

Slika

Nema se tu šta mnogo reći, ko želi da se upozna sa IPA stilom ovo je sigurno klasičan primer tj baza. Suvo pivo taman koliko treba, može se primetiti alkohol u koliko se na to obrati pažnja. Suvo hmeljanje nije toliko izraženo kao kod Pony varijante, ali je zato ukus na grejfrut ovde izražen, iako mi je miris i dalje bliži zovi nego toj citrusnoj voćki. Što bi neki rekli nije lagan kao poni, ali zna da klizne. Sve u svemu idealno bi bilo da su se našli negde na pola puta.
Pony je daleko kompleksniji, naravno to se od IPA piva sa malt strane uopšte i ne zahteva. Ali moglo bi malo, u stvari kome se ne sviđa, neka pređe na drugo pivo to je to.
Favorit i dalje, bez konkurencije u okviru Škodskih kučića Libertine Black
#14 od Stole
19 Jun 2014 23:05
Mene je Hardcore IPA potpuno odusevio. Jedna flasa vise nego dovoljna, da sam popio i drugu ne bi se na dobro zavrsilo. Predivno suvo, i alkohol se oseti taman koliko treba, mili niz grlo. Jake citrusne note i u nosu i na nepcima. Izrazito gorko, mozda i ponajvise od svih BrewDog-ova koje sam probao. Dug gorki aftertaste. Lepa pena ali samo u prvim trenutcima. Brzo nestaje i ne ostavlja nikakav lacing.

Ali je tesko pivo zaista, jednu flasu sam cevcio dobrih pola sata, i stvarno, druga bi mi bila previse. To doduse nikako ne umanjuje uzitak, cak naprotiv,

Molim zanemarite potpuno neprikladnu casu :) Kod kuce se nisam opskrbio potrebnim hardware-om

Slika
#1474 od Stole
31 Avg 2014 22:44
Jackhammer
Slika
Konacno je na red dosao i poslednji BrewDog koji se moze naci kod nas. Bas sam jedva cekao da ga probam jer se pivo hvali da ima mnoooooogo IBU-a. Zapravo mnogo vise nego sto ljudsko nepce moze da prepozna ali eto, kul je podatak.

Zlatne boje i bogate bele pene koja ostavlja prelep lacing. Kao i kod svakog BrewDog-a miris je apsolutna kataklizma hmelja. Ono sto mi je doduse bilo interesantno jeste da mi se cini da nisam osetio puno cvetnih aroma, cak je bilo i dosta manje citrusnih nego sto sam ocekivao. Vise su to bile neke zemljane arome. Kada amerikanci iskoriste rec Dank da opisu aromu hmelja meni bas ovaj miris padne na um.

Tankog tela, pivo svojim ukusom ni malo ne oduzima od hmelja. Ukus prati i miris tako da se i na nepcu oseti ta zemljana aroma hmelja sa tonovima citrusa. Ono sto moram da kazem jeste da zaista nisam osetio tu neki BUM gorcinu. Jeste pivo je gorko ali meni je recimo HardCore odavao daleko veci utisak gorcine. Ali ono sto pivo definitivno odvaja jeste koliko dugo ta gorcina traje na jeziku. Kunem se, izjutra sam i dalje osecao gorcinu na jeziku.

Pivo je strava, stvarno preporuka, ako nista drugo onda zbog toga da mozete da kazete da ste probali jedno bas ekstremno pivo.
#2326 od Shone
21 Okt 2014 11:37
BrewDog - Cocoa Psycho

Slika
BrewDog - Cocoa Psycho svakako teba probati, što smo Bole i ja uradili uz zajednički napor. Pivo je dobro, alkohol od 10% ABV jedva da može da se oseti, kod većine piva to je veliki plus, kod ovog jedini minus, pivo je bogatog punog ukusa baš se piije sa uživanjem. Sirupast, gotovo da ima strukturu motornog ulja, ali može to i gušće, pena dobra i u skladu sa stilom. Na ukusu i mirisu preovladava kakao, i opravdano je dobio naziv piva Cocoa Psycho, zaista je tako. Međutim jedino što mi je nedostajalo je ono blago grejanje, koje je karakteristika jakih Imperial Stouta, ukupna ocena za ovo pivo nikako ne bi mogla da pređe 86 na skali od 0 do 100. Pošto je to jedan od bolje rangiranih Stouta koje sam probao, mogu vam sa ponosom reći da sam pio bolji Imperial Stout u domaćoj radinosti jednog našeg kućnog pivara. Pa ko voli, neka navali na kuvanje ovog pivskog Cara.

Pozdrav za Vitketa, ako čitaš ovo što pišem nadam se da će tvoj prvi post biti upravo tvoj RIS.