Sinoć ste popili dobro ili možda loše pivo? Podelite to sa ostalima.
#7392 od Sava
19 Nov 2015 22:54
Meni je KAS totalno neozbiljan. Ni jedno od iste vrste mi nije bilo isto ni slicno kada sam ga pio, a kada sam pio sva tri paralelno - sve mi je bilo slicno. Drugim recima, varira ukus istog piva jer je nestalan kvalitet, a sve sto prave ima slicam ukus. I da ne rizikujem vise sta cu da dobijem - pijem nesto drugo.....
#7400 od SVR
19 Nov 2015 23:39
Sava je napisao:Meni je KAS totalno neozbiljan. Ni jedno od iste vrste mi nije bilo isto ni slicno kada sam ga pio, a kada sam pio sva tri paralelno - sve mi je bilo slicno. Drugim recima, varira ukus istog piva jer je nestalan kvalitet, a sve sto prave ima slicam ukus. I da ne rizikujem vise sta cu da dobijem - pijem nesto drugo.....

Oces da kazes da su kao Kabinet? :D
POkrenite temu o Kasu.
Ja ovu temu oziveo jer me zanima Joplin, Lenon jel vredi probati ili je to klasican Kabinet?
#7429 od Sava
20 Nov 2015 20:14
Nije ni kabinet mnogo bolji ali imaju veci izbor.

To sto pitas, to je samo brend njihovih piva koja vec imaju. Znaci dodje brat Hrvat i kaze hocu da prodajem kao da je moje, a ti mi pravis ovo tvoje. E sada sta je sta nisam siguran, ja mislim da je jedno Citra, drugo Plavo i jos Blond ili Wit....

Nista novo neces da probas :)
#7432 od Mapinguarify
20 Nov 2015 20:24
Sava je napisao:Nije ni kabinet mnogo bolji ali imaju veci izbor.

Па то је и грешка. Треба кренути лаганије, правити два/три пива, и када њих доведеш до "савршенства" што се тиче процеса, значи да си упознао опрему, процес производње и да си спреман да се више играш.
Није иста ствар правити туру од пар хиљада литара у индустрији и правити туру од тридесетак литара за себе.
Зато и сматрам да ће Каш брже напредовати. Јебига, доћи ће до тога да ће научити да понове исту туру два пута, да заобиђу грешке и сличне ствари, а тек тада ће постати озбиљна пивара. За сада су озбиљан играч на тржишту Србије, а далеко су од европских озбиљних крафт пивара. Постаће озбиљна пивара када радећи по истом рецепту пет пута за редом добију исто пиво :)
#7485 od Sava
21 Nov 2015 22:36
Meni je zmajsko sa 2 piva bolje od Kas i Kabineta zajedno, iako su Hrvati.

Kabinet misli da mu je Citra i Porter doterano do savrsenstva jer su non stop u ponudi. Narod nije pio Citru nekog od nas, a to ujeda ovu njihovu mlitavu citricu.... Zmajsko porter je za 3 klase iznad.

Ali ako se svede prica na Kabinet i Kas, pre cu da motam 10 razlicitih (kao) ukusa u krug, nego KASov jedan te isti... A u moru izbora, zivot je prekratak da se pije lose pivo :)
#7491 od Mapinguarify
21 Nov 2015 22:50
Последњи пут кад сам пио цитру, баш је била килава некако. Шта га знам. Портер им нисам пио не памтим, пре свега зато што од портера углавном пијем Змајску која је боља. И Кумов портер мислим да је бољи.
Криво ми је што наши избегавају stout као стил. Иако је мени лично много драг.
#7492 od Djohusafet
21 Nov 2015 23:36
Sto se tice John Lemona, ja volim Wit piva, i Lemon je najbolje koje sam pio. Istina, pio sam ga jednom, i tad je bio fantastican, u najmanju ruku.
Netreba zaboraviti da je Kabinet krenuo pre manje od 2 godine, kao prva prava Mikropovara !
Da im ipak damo sansu, ili da se vratimo na stanje od pre 3 godine kad je najbolje pivo na u Srbiji bilo Paulaner ? Malo manje kritike, malo vise podrske domacoj sceni koja do pre 2 godine nije ni postojala.
Inace Porter od pivare Tron (Beograd) stvarno odlican.
#7493 od Mapinguarify
21 Nov 2015 23:57
Pio sam Tronov Pale Ale, ono hmelja nije videlo. Ne znam, porter sam jednom pio, i ako se sećam, nije me nešto oduševio.

Netreba zaboraviti da je Kabinet krenuo pre manje od 2 godine, kao prva prava Mikropovara !

Pa jeste, ali niko im ne zamera to, čak smo im i jako zahvalni zbog toga. Ono što im zameramo je što za dve godine uopšte nisu napredovali, čak imam utisak da im je većina etiketa slabija nego u startu. Izborili se za svoj deo tržišta i sada se ne cimaju koliko su se cimali. Smatram da Beogradu i Srbiji generalno fali još 3/4 pravih kraft pivara koje bi dovele do povećanja konkurencije, a samim tim i do povećanja kvaliteta.

A pazi, ti zaboravljaš da je Zmajska nastala posle Kabineta, i da je već u prvoj godini bila po Ratebeer-u svrstana u 10 najboljih novih pivara na svetu i da imaju konstantan kvalitet i fantastična piva. Primer iz komšiluka. Idu lagano, sada će da izbace IPA pivo, pa tako, znaju šta rade.

Ali ako se svede prica na Kabinet i Kas, pre cu da motam 10 razlicitih (kao) ukusa u krug, nego KASov jedan te isti... A u moru izbora, zivot je prekratak da se pije lose pivo

Slažem se sa ovim, mada kažem, smatram da će Kaš mnogo brže napredovati tehnološki, i da će postati kvalitetniji i ozbiljniji igrač od Kabineta.
#7496 od SVR
22 Nov 2015 03:58
@Mapinguarify predstavi se, http://www.kucnopivarstvo.com/viewforum.php?f=5 23 god zelen a sta si sve pio, priznaj mami i tati da imas problem i drzi se teme > ovde je tema Kabinet..
ne veruj u sva glasanja (statistika je qrva) i ne zaleci se na tarabu,

@Djohusafet kod nas si pio Lemon? znaci ima ga i kod nas?

Zasicen sam usa shit C hmeljevima a posto kabinet ima najmanje 75% takvih piva gde od 4C hmeljeva podrigujem pola sata posle zadnje ture, ako su i ovi u tom fazonui preskocicu da ih probam i u Srbiji.

@Shone brate nije tebi lako sa nama. Izvini za sav off od kada sam na forumu necu vise