Sinoć ste popili dobro ili možda loše pivo? Podelite to sa ostalima.
#2028 od Shone
26 Sep 2014 11:30
@pivkana

Pivo nije ove boje, nemoj zaboraviti da je to slika sa insagrama. Kad postavljaš sliku imaš mogućnost da je značajno promeniš. To pivo sam probao i video, zajedno smo bili Goran i ja, jeste da je čaša nije bila skroz providna. Ali sam siguran da pivo nije ovoliko crveno.
#6322 od djuro13
08 Sep 2015 14:07
Ne znam da li sam na pravom mjestu sa ovim komentarom - prije neko veče sam, nakon mnogo vremena, sjeo da u miru popijem Kabinetovu SuperNovu (flaša 0.33l). Iz nekog čudnog razloga, to kao da nije bilo isto pivo koje sam pio prilično često, prije par mjeseci.
Pivo je puno neke besmislene gorčine, koja kao da potiče od nekog drugog hmelja, bez onih lijepih voćnih nota (mango, dinja itd...). Takođe, od one lijepe jače teksture piva ("uljasta", kako su je krstili u opisu) takođe nije ostalo ništa.
Prije ove konzumacije nisam pio ništa drugo (nisam se već opteretio nekim ukusom koji bi mi maskirao ukus SuperNove), a bio sam baš raspoložen da se "prisjetim stare ljubavi" - što mi je SuperNova oduvijek bila.
Znam da je Kabinet ljetos imao ono veliko povlačenje svoji piva, ali sam mislio da se sve vratilo na staro.
Par puta sam imao utisak da mi točena SuperNova ima nekakav različit ukus od onoga na koji sam navikao (uvijek sam to pravdao točilicom, "burićem pri kraju" itd...)

Da li je još neko imao ovakav utisak, ili sam ja nešto promašio sa ovom degustacijom SuperNove?
#6341 od mcalalvera
10 Sep 2015 17:17
djuro13 je napisao:Ne znam da li sam na pravom mjestu sa ovim komentarom - prije neko veče sam, nakon mnogo vremena, sjeo da u miru popijem Kabinetovu SuperNovu (flaša 0.33l). Iz nekog čudnog razloga, to kao da nije bilo isto pivo koje sam pio prilično često, prije par mjeseci.
Pivo je puno neke besmislene gorčine, koja kao da potiče od nekog drugog hmelja, bez onih lijepih voćnih nota (mango, dinja itd...). Takođe, od one lijepe jače teksture piva ("uljasta", kako su je krstili u opisu) takođe nije ostalo ništa.
Prije ove konzumacije nisam pio ništa drugo (nisam se već opteretio nekim ukusom koji bi mi maskirao ukus SuperNove), a bio sam baš raspoložen da se "prisjetim stare ljubavi" - što mi je SuperNova oduvijek bila.
Znam da je Kabinet ljetos imao ono veliko povlačenje svoji piva, ali sam mislio da se sve vratilo na staro.
Par puta sam imao utisak da mi točena SuperNova ima nekakav različit ukus od onoga na koji sam navikao (uvijek sam to pravdao točilicom, "burićem pri kraju" itd...)

Da li je još neko imao ovakav utisak, ili sam ja nešto promašio sa ovom degustacijom SuperNove?

Od Kabineta često volim da naručim Supernovu, međutim to što ti opisuješ je nešto što se redovno dešava. Kao da imaju dve varijante Supernove, jedna je punog tela, podseća dosta na Founders Centennial IPA ako si pio, druga je izbledela i tužna varijanta prve. Nažalost, nikad ne znaš šta ćeš da dobiješ. Ne znam u čemu je stvar, ali bukvalno su 50% šanse da dobiješ drugačije pivo. Dobra stvar je da variraju "samo" između te dve varijante. Valjda će regulisati ovo.
#7377 od Mapinguarify
19 Nov 2015 15:49

Ниси ништа промашио. Нису конзистентни са технологијом и процесом кувања пива. А богами знају и да фушаре, па да рецимо пусте у продају пиво које би нека озбиљнија пивара просула.

Неке од најчешћих варијација:
    Јачина тела им варира, од екстремно јаког (мени повремено и непријатно јаког за стил), до средње-слабог. Права Супернова је нешто између та два.

Једна тура је скроз мутна, друга је скроз бистра.

Сировине су им ја мислим константно исте, али варијације у процесу доводе до истицања неких других својстава пива. Тако да због тога долази до те збрке и тога што не знаш шта да очекујеш.

Свака друга тура им оксидира. Ако осетиш онај слаткасти укус (по мом мишљењу је и благо млечни и папирни укуси), који замаскира ароматичне особине хмеља и чини пиво бљутавијим, то је то. Није то ствар тела, једноставно ствар је процеса. Сличне ове укусе можеш да нађеш и код Каша само нешто ређе (сјебу мушки сваку трећу туру).

Јављају им се и сапунасти укуси често.

Али ништа од овога не могу дефинитивно да припишем рецептури и сировинама, једноставно, могу да припишем само нестручним технолозима и несталним процесом кувања.

Пио сам Сиера Невада - Торпедо ИПА којој је истекао рок што је довело до оксидације, у суштини, то пиво је било и даље далеко мање оксидирано од Супернове/Кашове ражене ипе, не сећам се шта сам пио од та два тачно. И било је боље. Што значи да су мање, више, монополисти и да их боли уво чак и да иако направе свињац од пива, неће га повући, јер им се може, а људи и даље нису довољно едуковани и нису се навикли на жешће ароме у пивима и не знају да то не треба тако да изгледа. И не пореде та пива са осталим пивима тог типа, него им је једино поређење да ли је боље/горе од Јелена. Требају нама још минимум две-три крафт пиваре да бисмо могли да говоримо о каквој таквој конкуренцији која ће их натерати да се мало више исцимају.
Poslednji put menjao Mapinguarify dana 19 Nov 2015 16:30, izmenjena 2 puta
#7378 od SVR
19 Nov 2015 15:56
Nemo' mi diras mog druga Kas-a. Desava se.
Nego nisam gledao kod nas a bilo je reci da se 'pevaci' prodaju samo 'outbroad' :D sad imam priliku da probam.
Ali negde medju tvojim pisanijem vidim da je[u] isti hmelj samo drugo pakovanje[/u] :D
Za te pare bolje onda Westmalle ili Rochefort
#7380 od Mapinguarify
19 Nov 2015 16:42
Kaš je dosta konstantniji i trenutno ih smatram najozbiljnijim igračima kod nas. Mada kao što rekoh i oni sjebu jednu u nekoliko tura piva. Ova poslednja ražena ipa im je oksidirala. Za Beerfest su bili odlični, kao i za Beer Garden, za festival piva im je Session IPAblago oksidirala, a pre toga sam pio par puta i svaki put su bili dobri.

Zmajska ima najbolje određen proces proizvodnje od ex-yu pivara. Mislim da nikada nisam osetio neke offove u njihovim pivima. Sa druge strane, mislim da su oni jedini menjali recepturu. Tačnije dve verzije APA-e. Citrusna-mango i travnato citrusn koja je suvlja prilično. Makar moj utisak.