Sinoć ste popili dobro ili možda loše pivo? Podelite to sa ostalima.
#969 od Shone
24 Jul 2014 01:07
Nedavno se kod nas u radnjama desilo čudo,Belgijska piva na policama. Pravi dar za svakog pivopiju i kućnog majstora, za prve to može predstavljati samo užitak za ove druge vrlo dobar alat da se izbaždari ukus i uputi u to što se planira kuvati. Ako to do sada niste uradili, na meniju je sledeće:

Leffe Brune - Belgian Dark Ale

Slika

Leffe Blond - Belgian Pale Ale

Slika

Hoegaarden - Witbier

Slika

Chimay Blue - Belgian Strong Dark Ale

Slika

Duvel - Belgian Strong Pale Ale

Slika

Grimbergen Blonde - Belgian Pale Ale

Slika

La Chouffe - Belgian Strong Pale Ale

Slika

McChouffe - Belgian Strong Dark Ale

Slika

Houblon Chouffe - Belgian IPA

Slika
#973 od Shone
24 Jul 2014 01:48
E pa nisu nam još platili reklamu, al uglavnom ima tu i tamo. Pogledaj PP, ali idemo dalje...

Pauwel Kwak - Belgian Strong Pale Ale

Slika

Tripel Karmeliet - Tripel

Slika

Blanche de Namur - Witbier

Slika
#974 od Goran
24 Jul 2014 02:04
Ako mislimo na iste radnje, u Belgiji su patuljci oko 1.15€, a ovde oko 3€, nešto manje od 3 puta skuplje :/
Ostalo izlistano može da se nađe po prihvatljivim cenama
#975 od SVR
24 Jul 2014 02:09
Tnx. Ove prve racunam u prodavnice , ove pri kraju ne.
Cena u radnji k'o po barovima.
Nego ko je probao domaci 365 Blonde ?
#977 od Shone
24 Jul 2014 02:45
Nego ko je probao domaci 365 Blonde ?

Ja ga pijem, to pivo je idealno za onog ko nikada nije probao da napravi Blond, verovatno je rađen pomoću lager kvasca jer ima tu blagu sumporastu notu, ali zaista ima pomalo ukusa na Blond. Ako uspete da je prepoznate prilikom probe piva, prepoznaćete ubuduće svaki Blond. Ja sam to uspeo već prilikom prvog gutljaja, a pivo sam doneo kući misleći da je običan domaći lager, pa su mu tek tako udarili naziv Blond. Ne želim da kažem da je vrh i da treba da bude merilo, ali ponavljam ako uspete da prepoznate u njemu i grimbergenu tu notu znaćete šta je Belgian Pale Ale i šta bi pivo trebalo da ima kada ga budete radili.
#979 od SVR
24 Jul 2014 10:48
Isprobao sam vise vrsta blonda i ovaj me je u prvi trenutak asocirao na blond. Posle 2-3 case poceo sam da analiziram ukuse i cini mi se da je to sta god se ovde kuva i u to dodat secer i hmeljenje pomereno ka kraju arome radi.
#2428 od dalibor
25 Okt 2014 22:38
Dva Belgijanca
Barbar nisam kod nas vidjao.
Slika

Slika
#10119 od BlackyBandit
15 Mar 2016 02:13
Meni su Belgijska piva nekako preteška i u većini slučajeva jaka (zaostaje osećaj alkohola u usnoj duplji nakon gutljaja). Osim Duvala, probao sam sva sa prvog, shonetovog, posta, i moram da priznam da mi jedino Hoegaarden godi. Možda mi treba još vremena da razvijem ukuse (npr. ranije nisam mogao da smislim ren, danas ga obožavam). Dovoljna je jedna čaša 0.3, jednostavno zasiti. Za sada, držim se Nemaca.