Fotografije, sheme i uputstva kako napraviti svoju opremu za proizvodnju piva.
#13086 od NenadDj
15 Nov 2016 15:09
10m bakarne meke cevi prečnika 10mm, 2x1,5m silikonskog creva, dve šelne za stezanje i pumpa za akvarijum.
U plastičnu kantu 30 l stavim 3 džaka leda kupljenog na NISovim pumpama i dodam malo vode da bi pumpa mogla da radi...
20-tak litara za 15 do 20 minuta na 20°C.

Slika
#13088 od Stole
15 Nov 2016 15:26
Hvala na ovome ali ovo nije CFC. CFC znaci counterflow chiller, bakarna spirala uvucena u silikonsko crevo. Kroz bakar tece sladovina, kroz silikonsko crevo, hladna voda u suprotnom smeru. Ovo sto si ti postavio je klasican immersion chiller, potapajuci hladnjak gde hladna voda cirkulise kroz bakarnu spiralu uronjenu u vrucu sladovinu.

Nemoj me pogresno razumeti, resenje ti je super, ali trebalo je da otvoris novu temu ako si hteo da pokazes kako si jeftino napravio svoj immersion chiller :)
#13090 od NenadDj
15 Nov 2016 15:37
Izvini, ovaj engleski mi ne ide od ruke i još uvek nisam upoznat sa svim čudima tehnike u ovoj oblasti...
Izbriši ako ne odgovara.
Pozdrav
#13091 od Stole
15 Nov 2016 15:39
Naravno da necu izbrisati, ali ako se slazes, otvoricu ti novu temu za to :)

Uzgred, gde si nabavio lonac i kako si napravio ovu malu stipaljkicu za termometar?
#14097 od civi
16 Feb 2017 10:13
Za običan potapajući hladnjak (bakarna cev) možeš da koristiš šta hoćeš, najjeftinije je PVC crevo mada bih se ogradio da su neki imali pucanje prilikom preteranog zagrevanja creva. Da napomenem da ja nisam imao nikada naprijatno iskustvo sa ovim crevima a koristim ista creva već godinama.

http://kucnopivarstvo.com/viewtopic.php?f=11&t=445&p=5415&hilit=asepsol#p5415

Evo ti tema kako ja kuvam pa na jednoj od slika se vidi bakarna cev i creva koja su spojena bez šelni i bilo kakvih dodataka.

:laganica:
#14291 od Duća
10 Mar 2017 15:32
Pošto imam mogućnost da nabavim vrlo povoljno (dzabe) bakarnu cev od 8mm, da li bi mi ona radila posao ili bi protok bio premali pa bi odužio proces hlađenja?
#14292 od taraba
10 Mar 2017 18:15
To je nedovoljno za obican chiller.
Ono što možeš je da napravis 3-4 paralelne spirale pa da ih spojis na cev veceg precnika.
Izguglaj Jaded Hydra chiller da vidiš kako to izgleda.