Fotografije, sheme i uputstva kako napraviti svoju opremu za proizvodnju piva.
#14065 od Stole
10 Feb 2017 13:34
Bazuka ima spoljasnji navoj na kraju, tako da nju spajas na koleno ugla 90 stepeni sa unutrasnjim navojem. Vidi koja je specifikacija bazuke koji su narucio da bi video koja ti velicina kolena treba. Takodje obrati koji je tip navoja, BSP ili NTP. Ako je NTP, mozes da imas problem, ako je BSP onda si OK. Nakon sto spojis bazuku i koleno ostaje da se vidi kako da spojis slavinu sa kolenom. Vidi da li moze ta plasticna slavina sa dna frizidera kompletno da se skine, tako da ti ostane samo rupa. Ako moze onda samo treba da ubacis tu slavinu sa spoljnjim navojem, zasrafis za koleno i pobrines se da dihtuje.
#14070 od grga
11 Feb 2017 13:43
cemu kompliciranje izrade opreme i riskiranje zacepljenja MLT-a i oslabljenja protoka sladovine? pumpe "gutaju" sve sitne komadice koji prodju a sladovina kroz nekoliko "laufa" isfiltrira sama sebe.

treba razmisljati obratno. ja sam, naime, na proslom kuhanju sve ostavio tako kako je a sladovinu filtrirao NAKON ukomljavanja, prlikom transfera u BK i to kroz 300 micronski hop spider poput ovoga na linku dolje.

http://www.ebay.com/itm/32cm-Stainless-Steel-12-5-Hop-Spider-Home-Brew-Beer-Hops-Filter-300-Micron-/131999112177?hash=item1ebbc29bf1:g:ArQAAOSw~oFXNYNc

kapacitet spidera je dovoljan da je bez problema profiltrirao malo preko 80 litara sladovine bez ikakve opasnosti od zacepljenja i sve je proslo fantasticno, bilo je prekrasno promatrati proces kuhanja. nakon transfera sam oprao spider od "drloga" (skupila se dobra šaka svega), vratio ga nazad u BK i stavio hmelj kad je trebalo. vrlo jednostavno.

nije da nesto pametujem ali meni ovo radi odlicno i ne mislim vise razmisljati u drugom smjeru.