Fotografije, sheme i uputstva kako napraviti svoju opremu za proizvodnju piva.
#7769 od Shone
01 Dec 2015 19:34
Parallel Counterflow Chiller part 1 of 3

Parallel Counterflow Chiller part 2 of 3

Parallel Counterflow Chiller part 3 of 3

#7805 od taraba
02 Dec 2015 00:29
cool fora al po meni mnogo skuplje od običnog CFC-a.
Ja sam moj napravio za 2k dinara - 8m 1/2 bakra i 3/4 gumeno crevo i par bakarnih T fitinga sa redukcijom.
Svaki ovaj kompresioni fiting je ~200 din a ovi T komadi su 400+ din komad.
Ima jeftinije varijante sa varenjem bakarnih fitinga ali se gubi glavna prednost ovog dizajna u odnosu na običan CFC, a to je lakoća čišćenja.
#7810 od taraba
02 Dec 2015 01:28
Odma posle hladjenja propustim vodu jedno 2 minuta kroz čiler.
Pred sledeće kuvanje proteram 2-3L proključale vode, pa zatim star san.
Kad hladim, prvih 2-3L koje izadju izlaze iz čilera bez hlašenja ~100C da još malo ubiju ako je nešto preživelo u cevi.

Sad sam rešio pumpu pa ću da radim recirkulaciju Oxy-a posle kuvanja da operem pumpu, MLT, BK i CFC.
#8457 od taraba
29 Dec 2015 15:08
Lepota CFC je u tome što je dužina manje bitna. Ja mogu da hladim 10 i 50L piva sa 8m CFC-om.
I tebi će sigurno biti dosta, jedino je bitno da imaš dobar protok vode i da biraš prečnik cevi koji će u neko razumno vreme da propusti tih 100l, što opet zavisi i da li koristiš pumpu ili ne.
Moj CFC je 1/2" i hladi ispod 10min 24L na 23-24C samo gravitacijom.
#8460 od raix
29 Dec 2015 16:37
@sinisasky
kazem ti, pola CFCa vec imas, tj bakarnu cev. ostaje samo jos da nabacis kontraprotok vode. meni je ovo u planu, kao jedan od sledecih upgrejda.
i da, mani se ovog majstorisanja sa paralelnim kontraprotocnim pizdarijama. moze to lepo da se odradi i u spirali.
jedino sto jos nisam testirao fizicke osobine moje bakarne spirale. ne znam kako ce se ponasati kada budem krenuo da je razmotavam. jer da bi se ovo napravilo trebalo bi bakarna cev da bude prava, pa oko nje da se obmota i zavari zica i na sve to da se navuce jos jedno crevo. a onda ponovo da se zamota u spiralu.
#11879 od Ćiva KG
08 Avg 2016 11:20
taraba je napisao:cool fora al po meni mnogo skuplje od običnog CFC-a.
Ja sam moj napravio za 2k dinara - 8m 1/2 bakra i 3/4 gumeno crevo i par bakarnih T fitinga sa redukcijom.
Svaki ovaj kompresioni fiting je ~200 din a ovi T komadi su 400+ din komad.
Ima jeftinije varijante sa varenjem bakarnih fitinga ali se gubi glavna prednost ovog dizajna u odnosu na običan CFC, a to je lakoća čišćenja.

Koliko ti je bakarne žice otišlo na tih 8m, ako si je uopšte lemio?