Fotografije, sheme i uputstva kako napraviti svoju opremu za proizvodnju piva.
#15983 od rk.all4you
26 Okt 2017 18:38
Prije nego sam nabavio dijelove malo sam surfao po stranim forumima tražeći info o verziji najprikladnijoj za GF. Neznam da li ti znaš, ali GF koristi obični STC-200 i prekidače za paljenje pumpe i prebacivanje moda grijača između 500 i 2000W. Dakle, sve manuelno i hajde da kažem jako “primitivno”. Ta verzija koju sam izabrao se skoro pa 100% koristi na GF, pa je moj izbor na kraju bio jednostavan.
Dosadašnje iskustvo sa kontrolerom (preko godinu dana) potvrdilo je da sam dobro odabrao.

Dobio sam automatiku i mogućnost “snimanja” 10 svojih naj recepata.

Uglavnom, za GF i slične sisteme, može se koristiti i STC-1000 ali ne bilo koji nego onaj programibilni sa pločom koja ima oznaku: STC1000 a400_p v1.0

Za njega na github-u ima SW koji je “lakša” verzija ArdBira a oni koji znaju programirati mogu napraviti vlastiti SW.

Sent from my iPhone using Tapatalk
#16409 od SVR
31 Jan 2018 02:09
Zavrsio plocicu, polemio elemente, spojio 4x20 LCD i trt (ili PRC) plavi se ekran i nista nema welcome teksta. Polemio sam elemente gledajuci

**** Part List for GTO ArdBir Cotroller Board ****

i tek sada kad nece da proradi gledam sta kaze shema

Slika

Nema veze jedno sa drugim
npr R12 u shemi 470 ohm a u
**** Part List for GTO ArdBir Cotroller Board ****
isti R12
1 KOhms

Izgleda da cu morati sve da prelemim po shemi??
#16425 od SVR
02 Feb 2018 11:52
Hvala Taraba, hvala Veljo na pomoci drugu u nevolji.
Kupuj PRC a koristi ga kao EU , prc (ovo je ono nase prc a ne peoples republik china) zaboravio da instaliramm drajver za PRC 340 chip bez koga PRC arduino nano nece da radi :-)
sada radi :-)

samo instalirao drajver za CH340 i ponovo uploadovao cod i proradilo :bomba: