Fotografije, sheme i uputstva kako napraviti svoju opremu za proizvodnju piva.
#2914 od Shone
20 Nov 2014 00:41
Jedan od lakih programa za izradu etiketa za domaće pivo, nalazi se na internetu. Sve što treba je da se u unese tekst ostalo on radi za vas.

Beerlabelizer

Slika
Etikete izgledaju ovako, u opcijama je nekoliko pripremljenih opcija. Može se menjati boja font i oblik, pa sami odaberite šta je po vašem ukusu.

Slika

Slika

Probao sam još jedan na internetu, ali mislim da sam odustao jer zahteva naknadu. Možda grešim ali mislim da nema free opcije. Dakle sve je slobodno dok se etiketa radi problem je etiketu skinuti na kompijuter.

Grogtag

Slika
#8169 od SVR
17 Dec 2015 20:10
Nemo' se brukate sa tim miki maus online. Gde su Illustratori, Photoshopovi i sl. ?
Kad sam shvatio da prvo treba da skocim a onda viknem HOP prestao sam da lepim etikete, dam pare za etikete a onno buckuris- sam ga pijem sramota me da nekom dam da proba jos se otvorio 6-7 din za etiketu :-)
Moja low tech varijanta za etikete.
Sve sam imao pa nisam kupovao : pecat, neznamkakosezove uredjaj sa secenje papira sa perforacijom
Koristim papir u razlicitoj boji, na slikama se ne vidi stout je zelenkasti papir a blond beli. Treba da rukom ispisem sta je sta.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Pa kad probam i vidim kako je ispalo mozda padne i bolja etiketa :-)
Ideja je i da napravim ART STAMP - pecat velicine etikete sa logom ili vec nekim dizajnom i da pecatiram moje etikete
Glupo mi da kupujem crnobeli stampac a kolori su za tonere ubistvo -za homebrew
#8179 od raix
18 Dec 2015 00:21
Pecat! Odlicna ideja, crno mastilo papir na kockice i stambiljaj!
Jos samo da smislim logo.
#8180 od SVR
18 Dec 2015 00:47
Zasto na kockice?
Iscepaj deci iz vezbanki za pismene, imas na pravougaonike :-)
#8184 od Shone
18 Dec 2015 01:29
@SVR/ napisao

Kad sam shvatio da prvo treba da skocim a onda viknem HOP prestao sam da lepim etikete, dam pare za etikete a onno buckuris-

Slika

Kakav ti ovo bućkuriš? :D Imam i ja jedan Blond, oćeš se menjamo, tante za kukuriku?