Fotografije, sheme i uputstva kako napraviti svoju opremu za proizvodnju piva.
#17060 od velja
12 Sep 2018 21:24
Taj grejac od 2KW sam koristio kao pomocni u loncu od 27l koji je imao svoj grejac od 1,8KW. Sada ga ne koristim. Nemam nikakvu automatiku za odrzavanje temperature. Analogni termometar samo. Ako pravis grejac najbolje je da bude kruzni, uz zid bureta kako bi mogao da pustis korpu do dna i da mozes da formiras vrtlog na kraju kuvanja.
#17062 od dikics
12 Sep 2018 21:33
Ако би грејач био кружни уз зид, претпостављам да бих мало већом дужином грејача могао да му повећам и снагу, а да избегнем опасност од загоревања. Проблем је што бих тако заузео и зид али и централни део бурета па би било немогуће убацити сонду. :?
#17063 od samardzija
12 Sep 2018 21:37
Pitanje, jel mi ovde pricamo o loncu za ukomljavanje ili o loncu za kuvanje ili o obe stvari. Bune me konstantna pitanja o zagorevanju?!? Sta ce da zagori?
#17064 od velja
12 Sep 2018 21:46
Ovo je taj dodatni grejac u akciji

Slika

A ovo je grejac od 5,5KW

Slika

Kruzni ovako nesto:

Slika
#17065 od dikics
12 Sep 2018 21:57
samardzija je napisao:Pitanje, jel mi ovde pricamo o loncu za ukomljavanje ili o loncu za kuvanje ili o obe stvari. Bune me konstantna pitanja o zagorevanju?!? Sta ce da zagori?

Ја планирам укомљавање и кување у истом лонцу.
velja je napisao:Kruzni ovako nesto:
Slika

овакав грејач ми делује као супер решење, пумпа ће обезбедити константну циркулацију сладовине а све потенцијалне честице ће се одвојити ка средини, а са снагом од 3кW постиже добру ефикасност :)
#17067 od samardzija
13 Sep 2018 07:26
Ako budes isao sa korpom za slad nemas brige za zagorevanje, a kasnije u procesu kuvanja ucesce suve materije u loncu ce biti veoma nisko pa je i tu mogucnost zagorevanja ravna nuli. Nisam kuvao pivo, ali sam zato u kuhinji ceo svoj zivot i supa mi jos nikad nije zagorela :D
#17080 od dikics
14 Sep 2018 11:40
samardzija je napisao:Ako budes isao sa korpom za slad nemas brige za zagorevanje, a kasnije u procesu kuvanja ucesce suve materije u loncu ce biti veoma nisko pa je i tu mogucnost zagorevanja ravna nuli. Nisam kuvao pivo, ali sam zato u kuhinji ceo svoj zivot i supa mi jos nikad nije zagorela :D

Проценат суве материје јесте јако мали али сам по неким форумима читао да постоји та опасност па рекох да је смањимо паметним избором грејача :D
#17082 od SVR
14 Sep 2018 13:42
Kolike su rupe na dnu Braumeistera i koje su dimenzije one mreze, rupa na mrezi -situ.
Jel ima kod nas prohrom 316 sita-mreza i koje su cene? verovatno cu da narucujem i sito jer sam nasao 300mmx1.2m oko 15eu a ima cudo dimenzija pocev kao tkanje pa sve do vecih pletenih otvora na situ

jel ima neko fizicke dimenzije BM unutrasnji i spoljasnji sud?
#17087 od dikics
15 Sep 2018 18:58
SVR je napisao:Kolike su rupe na dnu Braumeistera i koje su dimenzije one mreze, rupa na mrezi -situ.
Jel ima kod nas prohrom 316 sita-mreza i koje su cene? verovatno cu da narucujem i sito jer sam nasao 300mmx1.2m oko 15eu a ima cudo dimenzija pocev kao tkanje pa sve do vecih pletenih otvora na situ

jel ima neko fizicke dimenzije BM unutrasnji i spoljasnji sud?

Ја нисам имао прилике да уживо видим њихов уређај. Који је материјал тог сита и да ли се може видети на неком сајту?