Fotografije, sheme i uputstva kako napraviti svoju opremu za proizvodnju piva.
#61 od Shone
24 Jun 2014 12:57
Evo par video klipova sa You Tube, za koje smatram da su, ok.

#62 od Shone
24 Jun 2014 12:58
Brew Kettle Build Part 1

Brew Kettle Build Part 2

Brew Kettle Build Part 3

Brew Kettle Build Part 4

Brew Kettle Build Part 5

#77 od Mali Bane
25 Jun 2014 10:58
Planiram za vikend da modifikujem dva kega (30l i 50l). Zanima me da li neko ovde ima ovu stepenastu burgiju i da li je voljan da mi je pozajmi? Naravno prihvatam sve predloge ako ih ima :)
PoZ svima
#79 od Shone
25 Jun 2014 14:14
To je svima problem i meni je bio, kada sam hteo da modifikujem lonac. Uspeo sam da nađem jednu firmu koja je htela da probuši tu jednu rupu i cena usluge je ok, ali mislim da bi na tu količinu rupa tražili više para.
Znači jedino rešenje je kupiti burgiju. Cena joj je oko 3000 din. Možda je rešenje da se skupi nas više i da pazarimo jednu. Pa kome kad zatreba, može da je pozajmi.
#80 od Mali Bane
25 Jun 2014 14:22
Meni treba za bukvalno dve rupe, samo odvodi iz dva kega...kazi mi kad smo vec kod toga, kakvu si cesmu uzeo i sta si sve stavljao od izolacija (teflonska traka, gumice, dihtunzi itd) i kog obima je rupa/cesma ako znas tacno :)
#83 od Stole
25 Jun 2014 21:02
Busenje rupa nam je svima boljka.

Ja sam se zeznuo i prvo sam kupio krunsku busilicu za rupe. Jos sam kupio kvalitetnu BOSCH-ovu. Pratio sva uputstva za busenje INOX-a, mali broj obrtaja, dosta podmazivanja i dzaba. Uspeo sam da izbusim dve rupe pre nego sto se burgija pojela. Jelkica je jedino resenje ali je zaista skupa. Mada, ako se budemo dogovarali da uzmemo zajedno jednu, rado cu da ucestvujem.

Sto se tice cesme dovoljni su ti najobicniji kuglicni ventili, pola cola velicine su ti sasvim dovoljni. Sad vidi kako ces ih vec nakaciti, ako ne nameravas da varis dovoljne su ti samo gumice sa maticama a posle sto se tice "izolacije" tefoonska traka ili kudelja.
#86 od raix
25 Jun 2014 23:27
I ja planiram da burgijam moja dva bureta, jos uvek nisam osmislio citav projekat. Siguran sam da bi mi trebalo bar dve rupe od pola cola.
#93 od Mali Bane
26 Jun 2014 02:01
Meni je dosta samo po jedna na svakom kegu, samo za tocenje na kraju, ovu gornju cu busiti kad mi bude trebala (kad budem pravio HERMS). Skocicu onda do radnje sa tim delovima za vodovod i videcu sta mogu da uzmem a da odgovara tome. Treba mi da je navoj skroz do same cesme, pa da mogu da ga dotegnem srafom iznutra ili da je to navoj pa da na njega nakacim cesmu...bilo koja od dve varijante iz klipova iznad.
#96 od Stole
26 Jun 2014 02:42
Imaju da se kupe jako lepe INOX niple sa navojem na obe strane, idealno da se na jednu stranu nakaci ventil a na drugi crevo ili sta vec. Za one koji ne znaju nipla je najobicnija cev sa muskim navojem. Ja sam konkretno nasao maloprodaju firme TDM i tamo imaju sve sto bi mi trebalo od gvozdjurije.

Ovo im je katalog industrijske opreme i tu ima nipli kao i INOX ventila. Prava stvar ako se ide full INOX. Imaju i mesinganih stvari koje isto nisu lose. Nazalost ne znam tacne cene, jos uvek im nisam posetio maloprodaju.