Fotografije, sheme i uputstva kako napraviti svoju opremu za proizvodnju piva.
#15190 od SVR
07 Jun 2017 23:26
Imao sam prilike da ucestvujem u gradnji The Electric Brewery http://www.theelectricbrewery.com/

tako da ako nas neko nije ranije stavio na mapu...
i Srbija ima bar jedan

Slika

Slika

Slika

Slika

nas treba jos da se dotera, prepoveze instalacija i obuhvate vezicama kablovi, ali je konstrukcijski ozbiljnija , korisceni su kontaktori, FID sklopka i instalacija je radjena za trofaznu struju da bi dva monofazna grejaca od 5500W svaki mogli da rade

p.s. moram da napomenem da nisam imao veze sa farbanjem kutije :D :D :D
Slika

tacno je, od BREWDOGa rastu dlake
#15192 od SVR
07 Jun 2017 23:58
Ako uspem da nagovorim investitora sledeci korak je upgrade sa dodatkom vestacke inteligencije pri asistiranju, jeste on pametan decko ali nee da skodi :lol: :lol:

mada nesto mi se otima , nece PI kamoli vestacku inteligenciju

:lol: :lol:
Poslednji put menjao SVR dana 08 Jun 2017 11:59, izmenjena samo jedanput
#15195 od Stole
08 Jun 2017 11:37
Imaces uskoro musteriju za automatizaciju sa pi :)

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
#15218 od koko bil
09 Jun 2017 23:28
Kakva ti je instalacija kod kuce, monofazni grejac 5kw .Nadam se da ce ti asistent biti neki vatrogasac, za svaki slucaj. Kod mene 3,5kw grejac i posle svakog kuvanja menjam uticnicu.
#15219 od SVR
10 Jun 2017 00:16
Korisceni su industrijske uticnice i utikaci,

Slika jedan kontakt je debljine tvog malog prsta

a topljenje suko utikaca ili uticnica u manjoj meri ima veze sa jacinom struje, vise sa nepropisno spojenim uticnicama /utikacima.. nesto je negde labavo ili smanjen presek zice pa dolazi do grejanja takvog spoja pa se topi plastika sukoa/ uticnica ili ti dugi kabl visi i vuce kontakte i u uticnici...
Elektro instalacija u kuci ce tek da se radi kada se bude radila prostorija za kuvanje, to vec prelazi u nadleznost projektanta ili elektricara koji bude vukao struju odredio sam da precnik kabla bude 4-6mm , pa ce prema tome i da vuce sa bandere do kuce odnosno minipivare

Grejaci su po 5500W, ali kod ElectricBrewery sistema ne mogu da se upale da rade zajedno, nego ili jedan ili drugi
#15221 od Mladen
10 Jun 2017 00:42
koko bil je napisao:Kakva ti je instalacija kod kuce, monofazni grejac 5kw .Nadam se da ce ti asistent biti neki vatrogasac, za svaki slucaj. Kod mene 3,5kw grejac i posle svakog kuvanja menjam uticnicu.

Koja je snaga grejaca, je l' sigurno 3500 W?
#15239 od civi
12 Jun 2017 08:58
koko bil je napisao:Kakva ti je instalacija kod kuce, monofazni grejac 5kw .Nadam se da ce ti asistent biti neki vatrogasac, za svaki slucaj. Kod mene 3,5kw grejac i posle svakog kuvanja menjam uticnicu.

Da sam na tvom mestu prvo bih proverio žice za utikač a ne samu utičnicu za grejač 3,5kW morao bi da imaš provodnik 2,5 mm2 minimun sve ispod toga uzrokuje veliko pregrebvanje provodnika i spaljivanje utičnice i pu, pu nedaj Bože instalacija. Ono što bi još trebalo da znaš je da se računa 3-4 A po mm2 (max 6A po mm2) dakle vidi koliki ti je presek u zidu pa razmisli zašto ti se utičnica spali svaki put.