A kad slad završi svoje, tu je hmelj za gorčinu i arome.
#15180 od attila
06 Jun 2017 15:19
raix je napisao:pre par dana sam bio kod jednog od nasih pivara entuzijasta. ima zasadjeno oko tri rizoma, on je svaki od njih pustio da rastu po cetiri stabljike i usmerio na posebni kanap u razmaku oko 15/20cm po stabljici. po njegovoj prici na takvom razmaku ce biljke da puste bocne grane koje ce se spojiti tj uplesti a na njima ce izaci cvetovi.
attila vidim da si ti svaki rizom pustio po jednu stabljiku i da su medjusobno udaljene bar pola metra. da li si ovakav nacin sadnje negde procitao tj neko ko se razume ti je preporucio ili prosto smatras da tako treba?

Procitao sam da 1 biljci treba 2 kvadratna metra zivotnog prostora, tako da su sadjene na razmak izmedju redova 2m i 1m izmedju biljaka, iz jegnog rizoma mi idu 3 izdanka ali je greska sto sve 3 izdanka idu na 1 kanap, trebalo bi ih podeliti na dve vode u obliku v, 2 izdanka na jednu stranu 2 na drugu, u knjizi pise pa bolje raste hmelj pod blagim uglom.

Sent from my SM-G360F using Tapatalk
#15511 od MudZ
12 Jul 2017 12:40
posadio kod matorog u bašti aromu i bačku... prva godina već se popeo lepo jedan i drugi oko 2 metara je bačka već, kući robusta krenula nedavno da raste oko 60cm je i ide na dve strane. cascade tet tek da je krenuo da raste...
Slika

Slika

Slika

Slika
#15723 od CTEBAPA
20 Avg 2017 11:53
Da se i ja malo pohvalim ;)
Attilini rizomi, od 7kom svi su preživeli ali samo tri lepo idu. Ostali se drže tako da se nadam da će sledeće godine biti bolje :)

Slika

Slika

Slika

:ziveli:
#15884 od CTEBAPA
24 Sep 2017 12:30
Berba 2017 :)
Slika

Slika

Slika

Slika
Valjda ce za nesto i posluziti. Par dana susenja pa u papirne kese - u nedostatku vakum kesa :)
Uzdravlje :ziveli:
#15948 od CTEBAPA
11 Okt 2017 12:05
Super, hvala ;)
nešto sam u frci ali cu probati da se nekako organizujem pa da to obavimo. Nije puno ispalo , svega 220gr ;( a već sam dobar deo iskoristio.
Ti si u kaću ?
#15949 od vladaq7
12 Okt 2017 00:16
Aha. Ali sam i u NS svakodnevno. Mogu da ti je predam kad se dogovorimo, pa ti posle bez zurbe, kad god odradis...