Higijena je pola zdravlja, a kod piva i više od toga.
#15748 od Stefan
22 Avg 2017 13:50
Pozdrav svima.

Doslo je vreme da se razmislja o buricima pa mi treba pomoc nekog iskusnog oko pranja istih.

Posto je cornelius vise nego duplo skuplji , ne znam kako se barata sa komercijalnim buricima od 30l

Interesuje me najvise kako da ih operem posle upotrebe posto su nepristupacni iznutra...

Citao sam dosta i uglavnom sam naisao na trinatrijum fosfat da se koristi... neko ispira, a neko bez otvaranja potopi iznutra da prenoci pa ispiranje, dezinfekcija itd...

Svaka pomoc je dobrodosla

Sent from my iPhone using Tapatalk
#15749 od Sremska Piva
22 Avg 2017 15:54
I ja koristim kegove od lava, carlsberg. kad popijes, otvoris, samo properes vodom 4 puta dok okreces da sve zidove spere voda, posle toga punis hlorom, pola kasike na 5 L ili Starsan ili sve jedno vec koje dezinfektivno sredstvo, zatvoris keg, promuckas par puta i pre kegiranja ispraznis u kantu gde stavis i onu strelu, ventil, sta li je dok iscuri pivo u keg posle zavrsnes strelu, sve sterilno.
Ako je keg "nov" to jest prvo pranje, onda properes par puta, stavis dezinfektivno sredstvo sa 5l vode, promuckas, i sutradan promuckaj, stavi keg naopacke da se i tamo dezinficira, treci dan isperes par puta i opet stavis dezinf sa 5l vode pa posle moze kegiranje
Tako radim ja :beer-funnel: